Dziecko szło samotnie o 5 nad ranem ulicami Redy. Konieczna okazała się interwencja funkcjonariuszy.. (zdj. il.) pixabay/AnnaBetlejewskaŹródło: (zdj. il.) pixabay/AnnaBetlejewska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Sierpnia 2020

5-letnie dziecko błąkało się samo po ulicach o 5 rano, chcąc dotrzeć do babci. Policję powiadomili przechodnie

Dziecko szło samotnie o 5 nad ranem ulicami Redy. Chłopczyk przekazał funkcjonariuszom, że usiłuje dostać się do dziadków. Matka 5-latka nie była świadoma, że ten opuścił mieszkanie. Według wstępnych informacji kobiecie grozi odpowiedzialność karna.

Szczegóły zdarzenia za Komendą Powiatowej Policji w Wejherowie przytacza Polsat News. Interwencja funkcjonariuszy okazała się niezbędna w minioną środę, gdy w okolicach godziny 5 nad ranem na telefon alarmowy 112 zatelefonował świadek, z którego doniesień wynikało, że po jednej z ulic w Redzie (pow. wejherowski) spaceruje będący bez opieki osoby dorosłej chłopiec.

Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegółyEmerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegółyCzytaj dalej

Dziecko bez opieki matki

Mundurowi wkrótce udali się na wskazaną ulicę Derdowskiego w Redzie. – Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce i zastali tam chłopca, który przedstawił się jedynie z imienia. Powiedział też, że ma 5 lat. Miał przy sobie klucze, które jak się później okazało, były do jego domu – przekazała cytowana przez serwis Polsatnews.pl rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus.

Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętaćMaria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętaćCzytaj dalej

5-latek, zapytany przez policjantów, dokąd idzie, odparł prosto, że zamierza dojść do mieszkania dziadków. Niestety, dziecko znało jedynie nazwę ulicy. Funkcjonariusze postanowili odeskortować chłopca pod wskazany adres. Jak wskazuje rzeczniczka KPP w Wejherowie, na miejscu okazało się, że dziadków nie ma w mieszkaniu, do którego usiłował dotrzeć chłopczyk, ponieważ wyjechali.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dym widać z oddali, na miejscu trwa wielka akcja służb. Napływają kolejne wiadomości o poszkodowanych w tragedii za granicą 2. Poszli na spacer z psem i pożałowali. Mandaty były już przygotowane, łatwo się naciąć

Do akcji zaangażowano również przedstawicieli wydziału kryminalnego. Tym udało się ustalić tożsamość 5-latka. Po dotarciu do miejsca zamieszkania chłopca drzwi funkcjonariuszom otworzyła zaskoczona matka dziecka. Jak przekazała policjantom, nie miała pojęcia, że chłopczyk opuścił dom. Z informacji przekazanych przez asp. sztab. Potrykus wynika, że kobieta była trzeźwa.

Niewykluczone, że matka chłopca zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za niedopilnowanie 5-latka. – Skierujemy do sądu wniosek o ukaranie matki dziecka, ponieważ dopuściła do samodzielnego poruszania się małoletniego po chodniku, czyli drodze publicznej. Dziecko, które nie ukończyło 7 lat, nie może przebywać bez opieki na drodze publicznej. Rodzice lub opiekunowie, którzy dopuszczają do takiej sytuacji, popełniają wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tys. zł – przekazała rzeczniczka wejherowskiego KPP, cytowana przez Polsatnews.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszła na jaw porażająca prawda o komunikacji miejskiej. Okropne, odechciewa się wsiadać
  2. Fake news: popularne zdjęcie nie pochodzi z manifestacji w Polsce, tylko na Białorusi
  3. Za tę zbrodnię Tomasz Komenda przesiedział w więzieniu 18 lat. Ireneusz M. może wyjść z aresztu po 2 latach?
  4. Sekretny przepis na babcine pierogi. Doskonałe ciasto i przepyszne nadzienie. Danie stanie się hitem każdej kuchni
  5. Wiadomości TVP w poważnych tarapatach? Media dotarły do zadziwiających informacji, chodzi o "ukryte przekazy"
  6. Polscy studenci zaginęli za granicą. Rodzina prosi o pomoc

Źródło: Polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!