Dziecko wypadek. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Lipca 2020

Pędził karetką na sygnale, chociaż nie wiózł pacjenta. Tragiczny finał rajdu, ofiarą małe dziecko. Jest decyzja sądu

Dziecko zostało śmiertelnie potrącone na pasach przez kierowcę karetki, która pędziła przez miasto z niedozwoloną prędkością. Ofiarą okazała się 9-letnia dziewczynka. Sprawca wypadku usłyszał zarzut i został aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz zapadł wyrok w jego sprawie. Decyzją Sądu Rejonowego w Pruszkowie mężczyzna został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności.

Jak podaje RMF24, zapadł wyrok ws. kierowcy karetki. Sprawa tyczyła się przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie. Z powodu prowadzenia pojazdu z niedozwoloną prędkością, w kwietniu 2019 roku doszło do śmiertelnego potrącenia 9-letniej dziewczynki na pasach. Kierowcę karetki skazano na 5,5 roku więzienia.

Poważne kłopoty na Nowogrodzkiej tuż przed drugą turą. Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości, Poważne kłopoty na Nowogrodzkiej tuż przed drugą turą. Ekspert nie ma najmniejszych wątpliwości, "ich formuła działa po raz ostatni"Czytaj dalej

Dziecko śmiertelnie potrącone na pasach. Wyrok dla sprawcy

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w kwietniu ubiegłego roku w Pruszkowie. Na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącone zostało dziecko. Sprawcą wypadku jest 60-letni kierowca karetki. 9-letnia dziewczynka nie miała szans na przeżycie. Siła uderzenia była ogromna, gdyż pojazd jechał ze znacznie przekroczoną, niedozwolną prędkością. Ponadto karetka jechała na sygnale, a w środku nie było żadnego pacjenta potrzebującego pomocy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieoczekiwana akcja ABW w Polsce. W tle ogromne przelewy dla terrorystów, zatrważająca sprawa
2. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie

Jak informuje RMF24, wydział prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie przekazał, że we wtorek przed Sądem Rejonowym w Pruszkowie kierowca karetki został skazany na 5,5 roku pozbawienia wolności za doprowadzenie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym dziecka. Wliczono do tego trzymiesięczny areszt, w którym mężczyzna przebywał od kwietnia do lipca 2019 roku.

Wobec mężczyzy sąd orzekał ponadto siedmioletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nakazał wypłacić rodzinie zmarłej dziewczynki 30 tys. zł w ramach zadośćuczynienia za stratę dziecka, do której doszło z jego winy. Wyrok nie jest prawomocny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepów
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat

Źródło: RMF24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News