Dzieci zmarły po zjedzeniu winogron spryskanych środkami owadobójczymi.. Facebook/Bughius RoxanaŹródło: Facebook/Bughius Roxana
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Sierpnia 2020

Dwóch małych chłopców zmarło po zjedzeniu owoców z rodzinnej działki. Tragedia młodych rodziców

Dzieci zmarły po zjedzeniu owoców z własnego ogrodu. 18-miesięczny Gabriel Bughius i jego 3-letni brat wzięli do ust winogrona, które zostały spryskane środkiem owadobójczym. Śledczy usiłują ustalić, kto stoi za spryskaniem owoców oraz czy użyty środek miał prawidłowe stężenie chemikaliów, a zatem był legalny.

Szczegóły zdarzenia za rumuńskimi mediami przytacza serwis parenting.pl. Jak czytamy, do tragedii, skutkiem której zmarło dwoje dzieci, doszło w gminie Coarnele Caprei, w okręgu Jassy, w północno-wschodniej części kraju. W miniony piątek, 21 sierpnia, chłopcy zjedli winogrona z własnego ogródka. Z relacji ich matki wynika, że już następnego dnia zauważyła, że dzieci czują się znacznie gorzej. Zaniepokojona Roxana Bughius zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić "Nasz nowy dom" w PolsacieCzytaj dalej

Dzieci zmarły po zjedzeniu owoców

Wkrótce na miejscu zjawili się ratownicy medyczni. Niestety, mimo 45-minutowej reanimacji młodszy z braci, 18-miesięczny Gabriel, zmarł już w helikopterze-karetce, który miał przetransportować go do miejscowego szpitala. Drugi z nich trafił do placówki, gdzie trwała walka o jego życie. Pomimo ogromnych wysiłków lekarzy 3-latek zmarł niewiele później.

Kaufland przekroczył wszelkie granice. Obsceniczna reklama pod ostrzałemKaufland przekroczył wszelkie granice. Obsceniczna reklama pod ostrzałemCzytaj dalej

Doniesienia serwisu Wirtualnej Polski potwierdzili rumuńscy funkcjonariusze. – Personel helikoptera karetki znalazł Gabriela Bughiusa, kiedy doszło u niego do zatrzymania krążenia. Chłopiec został mechanicznie wentylowany i reanimowany przez 45 minut, ale bez rezultatu.Zmarł na miejscu zdarzenia – wskazała, cytowana przez wspomniany portal, Diana Cimpoesu, szef lokalnej jednostki ratowniczej SMURD Iasi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. GIS ostrzega Polaków przed śmiertelną substancją. Ogromne niebezpieczeństwo 2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna 3. Jeszcze tylko podpis prezydenta i wjedzie nowa opłata. Wpływy będą ogromne

– Drugie dziecko, które zostało przewiezione do szpitala, okazało się senne, lekko zdezorientowane, z obustronnym rozszerzeniem źrenic. Jego stan był wywołany zatruciem organofosforowym. Matka rodzeństwa powiedziała, że wczoraj dała im winogrona, które zaszkodziły chłopcom – dodała Cimpoesu.

Matka 3-latków nie chciała komentować śmierci swoich dzieci. Kobieta udzieliła jedynie krótkiego wywiadu lokalnym mediom. W trakcie rozmowy z Bzi.ro załamana Roxana Bughius przekazała tylko: – Nie mam siły mówić. Nic już nie wiem.

Ojciec chłopców przebywa w Niemczech, gdzie zarabia na byt swojej rodziny, podaje brytyjskie "Metro". Poinformowano, że śledczy pracują nad ustaleniem, kto spryskał owoce oraz czy użyty do tego środek był legalny i nie zawierał zbyt wysokiego stężenia chemikaliów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka nas jesienią. Czarny scenariusz zaczyna się spełniać

Źródło: Parenting.pl / Metro.co.uk