Dzieci od 10. roku życia wezmą udział w konkursie dotyczącym sprzeciwu wobec aborcji.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Stycznia 2021

Urządzili konkurs w szkołach podstawowych. Dzieci mają wysyłać prace antyaborcyjne

Dzieci od 10. roku życia wezmą udział w konkursie dotyczącym sprzeciwu wobec aborcji. Patronem honorowym inicjatywy jest Małopolskie Kuratorium Oświaty, zarządzane przez Barbarę Nowak, która nie kryje się z antyaborcyjnymi poglądami.

Konkurs „Ocalić życie bezbronnego" organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Funkcję honorowego patrona pełni jednak Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Na stronie internetowej organizatora czytamy: Konkurs zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life.

Prace plastyczne, multimedialne i literackie mogą nadsyłać dzieci od IV klasy szkoły podstawowej. W praktyce temat aborcji przygotowano zatem dla dzięsiecio-, jedenastolatków.

Dzieci w konkursie działaczy pro-life

„Rzeczpospolita” wskazuje, że wiadomość dotyczącą konkursu znajdziemy m.in. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Rzeczniczka podlaskiego kuratora Małgorzata Palanis zaznacza, że powodem opublikowania informacji o inicjatywie był patronat małopolskiej instytucji.

Prawie 19 tys. Polek i Polaków bez prądu, gigantyczne korki i setki interwencji. Śnieżyce spowodowały ogromne problemyPrawie 19 tys. Polek i Polaków bez prądu, gigantyczne korki i setki interwencji. Śnieżyce spowodowały ogromne problemyCzytaj dalej

Uznaliśmy, że udzielając patronatu, kuratorium sprawdziło ten konkurs i uznało, że jest rzetelny – wskazuje rozmówczyni rp.pl.

Małopolskim kuratorium zarządza Barbara Nowak, która, ujmując rzecz delikatnie, nie zwykła kryć się ze swoimi poglądami.

Uwaga! Rodzice Uczniów! Właśnie teraz feministki spod znaku pioruna realizują plan środowisk genderowskich „Idziemy po wasze dzieci”! Za nic mają Konstytucję RP i prawa Rodziców do decydowania o wychowaniu dzieci!, pisała w listopadzie, we wpisie okraszonym hasztagiem „Chrońmy dzieci”.

Warto zaznaczyć, że w regulaminie konkursu zastrzeżono, że do wzięcia udziału w konkursie konieczna jest zgoda rodzica. Samo wysłanie do dzieci informacji o konkursie prowadzi do przekierowania uwagi uczniów na problem aborcji.

Zdaniem cytowanej przez rp.pl psycholog dziecięcej dr Aleksandry Popławskiej IV klasa to zdecydowanie zbyt wcześnie, by zapoznawać uczniów z podobnymi tematami. – Dzieci w tym wieku nie są w stanie zrozumieć i przetworzyć takiej informacji. A to może wywołać w nich niepotrzebny lęk i obrzydzenie do sfery seksualnej – ocenia.

Laureaci promowanego przez kuratorium konkursu mogą otrzymać nawet do 1500 zł nagrody, sprzęt elektroniczny, gry planszowe oraz książki.

źródło: rp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: