Dzieci mogą być zagrożone wobec wypuszczenia na wolność 59-letniego pedofila.. (zdj. il.) pixabay/SkitterphotoŹródło: (zdj. il.) pixabay/Skitterphoto
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

Krzywdził dzieci, teraz wychodzi na wolność. Nie zamierza przestać, zatrważające słowa

Dzieci mogą być zagrożone wobec wypuszczenia na wolność 59-letniego pedofila. Mimo że mężczyzna jest uznawany za groźnego dla bezpieczeństwa najmłodszych i przyznał się do popełnienia przestępstwa seksualnego, po 20 latach odsiadki wypuszczono go z kalifornijskiego szpitala psychiatrycznego. Cary Jay Smith zapowiedział już, że ponownie dopuści się molestowania.

Informacje o sprawie Cary'ego Jaya Smitha za amerykańską stacją NBC przytacza serwis tvp.info. Mimo że 59-latek zapowiedział, iż przed kolejnymi przestępstwami seksualnymi powstrzymać go może wyłącznie "odcięcie mu rąk i penisa", po 20 latach mężczyzna opuścił szpital psychiatryczny. Zachodnie media wskazują ponadto, że zwolniony Smith kazał nazywać się Panem RTK. Akronim pochodzi od słów "rape", "torture", "kill", a zatem: "gwałt", "tortury" i "zabijanie".

O pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktówO pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktówCzytaj dalej

Dzieci w niebezpieczeństwie po zwoleniu pedofila

Mężczyzna wyszedł już na wolność. TVP Info zwraca uwagę, że przebywa obecnie w domu pomocy społecznej. Mieszkańców ośrodka ostrzeżono już, by zachowali ostrożność i nie kontaktowali się z 59-latkiem oraz nie usiłowali zatrzymać go na własną rękę. Smith nie jest bowiem poszukiwany ani objęty zasadami zwolnienia warunkowego. Wspominający chęć gwałcenia nieletnich nie figuruje ponadto jako przestępca seksualny.

Koniec emerytur dla księży? Polacy wyrazili jasne stanowiskoKoniec emerytur dla księży? Polacy wyrazili jasne stanowiskoCzytaj dalej

Wobec powyższego pedofil może przemieszczać się w niczym nieskrępowany sposób. Cytowany przez serwis Telewizji Polskiej Todd Spitzer, prokurator okręgowy kalifornijskiego hrabstwa Orange, zwrócił uwagę, że w 1985 roku 59-latek przyznał się do seksualnego napastowania dziecka. I choć Smith miał zostać dożywotnio wpisany do rejestru przestępców seksualnych, sprawa uległa zmianie w roku 2005, gdy zniesiono wspomniany wymóg.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
2. Nie musisz pędzić 100 km/h, żeby fotoradar zrobił ci zdjęcie. Teraz wystarczy o wiele mniej, żeby dostać mandat

Do zakładu psychiatrycznego mężczyznę skierowano w 1999 roku, po tym, jak żona Smitha pokazała swemu psychiatrze przykłady listów, w których jej mąż fantazjował na temat stosunku z siedmiolatkiem. W San Bernardino spędził on przeszło 20 lat. W trakcie przesłuchań zapewniał, że jego marzeniem pozostaje gwałcenie oraz zabijanie chłopców. Przekonywał, że dopuścił się molestowania niemal 200 nieletnich i zabił troje z nich.

Sprawa wywołała, rzecz jasna, niemałe poruszenie w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska stacja CBS podała, że pod petycją, by Cary Jay Smith znalazł się na liście przestępców seksualnych – tak, by miejscowi mieli świadomość, kto przebywa tuż pod ich nosem – podpisało się już kilkanaście tysięcy obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Wychowywanie dzieci przez pary homoseksualne jest szkodliwe? Eksperci są zgodni
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źrodło: tvp.info