dzieci. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 21 Maja 2020

Uwaga! TVN ujawnia nagrania jak z koszmaru. Dzieci były zostawiane same w mieszkaniu i krzywdzone

Dzieci z Zabrza były traktowane przez matkę w straszliwy sposób. Kobieta znęcała się nad nimi, poniżała i głodziła. Po śmierci ojca wyprowadziła się do swojego nowego partnera, zostawiając 9-latka i 12-latkę bez jakiejkolwiek opieki.

Uwaga TVN pokazała w materiale nagrania z wnętrza domu w którym codziennie dział się koszmar. Rodzeństwo przez wiele miesięcy było wyzywane i poniżane. Matka bardzo często była pijana.

Andrzej Duda wreszcie przerwał milczenie. “Niesmak, to jest żenujące”, padły mocne słowa o TrójceAndrzej Duda wreszcie przerwał milczenie. “Niesmak, to jest żenujące”, padły mocne słowa o TrójceCzytaj dalej

Miesiąc bez opieki

Kilka miesięcy temu zmarł ojciec dzieci. Matka zupełnie przestała przejmować się ich dobrem. – Jej krzyki słyszałam codziennie. Ona nie traktowała ich jak własne dzieci, ale jak osoby obce. Nie miały od niej żadnej miłości – mówi w rozmowie z "Uwagą TVN" Weronika Wojciechowska, znajoma rodziny. Niedługo potem matka zostawiła dzieci na pastwę losu. Gdyby nie pomoc i interwencja kuzynki oraz sąsiadów, mogłoby dojść do tragedii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia
2. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

– Matka dzieci była szczęśliwa tylko wtedy, jak stąd wyjeżdżała i je zostawiała. Prosiłyśmy ją nie raz, żeby wróciła. Dzieci nie jadły nic przez kilka dni, bo wyjeżdżając, zostawiała pustą lodówkę – opowiada Wiktoria Kuźnik, kuzynka rodzeństwa.

Do redakcji dotarły również nagrania przedstawiające sposób, w jaki matka zwracała się do swoich dzieci. – Skończyło się, szmaciarzu pie*****ny. Zero wychodzenia! Się k***a naucz spinać włosy, a nie w rozpuszczonych k***a - słyszymy na nagraniu.

Śmierć ojca jako moment drastycznego pogorszenia sytuacji dzieci wskazuje dyrektor szkoły podstawowej do której chodziły. - Problemy zwiększyły się na początku tego roku szkolnego. Nie było kontaktu z matką – stwierdza. Jak twierdzi, rodzeństwo coraz częściej nie chodziło na lekcje, zostawało same w domu, czasem na tydzień lub dłużej. Pozbawiony opieki 9-latek zaczął nałogowo palić papierosy. Dzieci szukały matki, próbowały do niej dzwonić. Niestety bezskutecznie. Teraz dziećmi zajmie się sąd rodzinny. Niestety, ze względu na pandemię jak dotąd nie udało się zdecydować, co dalej z nimi będzie..

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sędzia wydał wyrok śmierci za pomocą wideokonferencji. Pierwszy taki przypadek w historii
  2. Pirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściu
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Nie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policji

Źródło: Uwaga TVN