Dzieci tonęły tuż pod okiem nieświadomych rodziców.. (zdj. ilustr.) libreshot.comŹródło: (zdj. ilustr.) libreshot.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Lipca 2020

Dzieci tonęły, a rodzice nic nie widzieli, bo osłonili się parawanem. Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie w jednym z polskich miast

Dzieci tonęły tuż pod okiem nieświadomych rodziców. Do tragedii mogło dojść 17 lipca w nadmorskiej miejscowości Niechorze, gdy podczas zabawy w morzu dwóch chłopców niespodziewanie zaczęło się topić. Choć zdarzenie obserwowało część plażowiczów, na pomoc dzieciom ruszyła dopiero dwójka policjantów, którzy przebywali tam na urlopie.

Szczegóły zdarzenia, do którego doszło na plaży w Niechorzu, przytacza dziennik "Fakt". W miniony piątek, 17 lipca, dwoje wypoczywających nad morzem policjantów dostrzegło, że w wodzie dzieje się coś wyraźnie niepokojącego. Po przyjrzeniu się scenie przebywający na wypoczynku urlopowym funkcjonariusze stwierdzili, że dwójka przebywających w morzu chłopców zaczęła się topić.

Tomasz Komenda przeżył prawdziwe piekło, ale woli nie wspominać. Strażnicy ujawnili: „Nie wiem, jak to wytrzymał. Ja bym nie dał rady”Tomasz Komenda przeżył prawdziwe piekło, ale woli nie wspominać. Strażnicy ujawnili: „Nie wiem, jak to wytrzymał. Ja bym nie dał rady”Czytaj dalej

Dzieci uratowane przez policjantów

Do tragedii nie doszło jedynie dzięki niezwykle szybkiej i zdecydowanej interwencji zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkomisarza Sławomira Wasilewskiego, a także zastępcy dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie asp. szt. Magdaleny Rosy. Mundurowi, ruszając na pomoc dzieciom, dali piękny wyraz stwierdzeniu, że policjant zawsze jest na służbie.

Wszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachemWszystko się nagrało, ksiądz podczas chrztu uderzył dziecko, naprawdę zatrważające. Rodzice wyrwali mu je z rąk ze strachemCzytaj dalej

Z informacji przekazanych przez "Fakt" wynika, że w międzyczasie córka funkcjonariusza do pomocy wezwała przedstawicieli WOPR. Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wkrótce wyciągnęli z wody całą czwórkę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Woda zmieniła kolor na czerwony. Niewyobrażalna tragedia tysięcy zwierząt
2. Pancerne konto na ciężkie czasy. Do kasy komornik nawet się nie zbliży

Opisywane przez dziennik zdarzenie skomentował m.in. przedstawiciel Zachodniopomorskiej Policji podkom. Krzysztof Wojsznarowicz. – Cała sytuacja była bardzo dynamiczna, dzieci były pod opieką rodziców, którzy otoczeni parawanem nie do końca widzieli, co się dzieje – wskazał cytowany przez fakt.pl mundurowy. – W zdarzeniu tym funkcjonariusze odnieśli niegroźne obrażenia w postaci zadrapań – dodał.

Warto zaznaczyć, że choć zdarzenie z brzegu obserwował tłum zgromadzonych na plaży urlopowiczów, nikt nie zdecydował się ruszyć na pomoc chłopcom. Przedstawiciele policji po raz kolejny apelują ponadto, by zachować czujność w trakcie wypoczynku, zwłaszcza jeśli urlop zdecydowaliśmy się spędzić nad wodą, szczególną uwagę zwracając, rzecz jasna, na dzieci. "Pamiętajmy, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów...", czytamy w apelu Zachodniopomorskiej policji opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: fakt.pl