Pozbawione dzieci szkolne klasy świecą pustkami w czasie epidemii koronawirusa.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Maja 2020

Czy dzieci już nie powrócą do szkół? Wiemy kiedy zapadnie ostateczna decyzja

Dzieci oraz ich rodzice nadal oczekują informacji dotyczących powrotu uczniów do placówek oświaty w obecnym roku szkolnym. Choć minister Piontkowski ogłosił wczoraj daty egzaminów, nadal nie jest jasne, czy młodzież powróci do szkół. Do sytuacji w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller.

– Jeżeli chodzi o uczelnie, to od przyszłego tygodnia będą mogły być wznawiane zajęcia na ostatnich latach studiów oraz te zajęcia, które są prowadzone w takiej formie, że uniemożliwia realizację ich w trybie zdalnym – mówił Müller w programie "Tłit".

Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Czytaj dalej

Przyszłość dzieci nadal niejasna

Inaczej wygląda jednak przyszłość polskich szkół. Zdaniem rzecznika rządu kwestie te należy bowiem rozpatrywać w oddzielny sposób. Piotr Müller przypomniał, że uruchomiono tryb konsultacyjny oraz zajęcia opiekuńcze dla uczniów z klas 1-3.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

– Pozostajemy przy wariancie, w którym rodzice sami decydują o tym, czy kierować dzieci do szkół – dodał przedstawiciel polskich władz.

Dopytywany przez dziennikarza Wirtualnej Polski, czy młodzież nie powróci w tym roku do normalnego trybu nauczania, Müller nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jako możliwy termin, w którym zapadnie decyzja, wskazał jednak przyszły tydzień.

– Te decyzje niebawem zapadną, natomiast w tej chwili zostajemy w trybie opiekuńczym i konsultacyjnym dla chętnych uczniów – podsumował rzecznik rządu, cytowany przez wp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
   2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
   3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
   4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
   5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
   6. Nowe wytyczne w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie

Źródło: wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News