Działoszyn przywraca obostrzenia związane z epidemią.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Czerwca 2020

Tylko jedno polskie miasto wprowadza specjalne obostrzenia. Zadziwiające informacje, co tam się wydarzyło?

Działoszyn, liczące nieco ponad 5 tys. mieszkańców miasto w województwie łódzkim, postanowiło przywrócić obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Wszystko za sprawą dużego ogniska wirusa powstałego na terenie miejscowej fabryki lodów i mrożonek. Zakażeniu uległo przynajmniej 56 pracowników zakładu, a kwarantanna objęła niemal 300 osób.

Jak przypomina Radio ZET, jedna z pracownic fabryki lodów i mrożonek w Działoszynie trafiła do lekarza z objawami przypominającymi grypę. Badania wykazały jednak obecność SARS-CoV-2. Ognisko koronawirusa powstałe w zakładzie stwierdzono jednak dopiero po przebadaniu około 100 osób. Wyniki aż 56 z nich dały wynik pozytywny.

Ks. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława DziwiszaKs. Isakowicz-Zaleski przerywa milczenie. Poważne zarzuty pod adresem kardynała Stanisława DziwiszaCzytaj dalej

Działoszyn wprowadza bezterminowe ograniczenia

Wobec powstałego zagrożenia epidemicznego władze miasto zdecydowały, by częściowo przywrócić panujące wcześniej obostrzenia. Z informacji przekazanych przez radiozet.pl wynika, że 5 czerwca część obiektów użyteczności publicznej ponownie została zamknięta. Mowa m.in. o szkołach, bibliotekach, przedszkolach, żłobkach, boiskach, parkach czy instytucjach kultury.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kaczyński nie wytrzymał i wulgarnie obraził opozycję. Słowa, które jeszcze nigdy nie padły, zatrważające
2. Szpital Bródnowski zamknął SOR. Dezynfekcja po pacjencie

Do odwołania miejscowi nie będą mieli także możliwości wejścia do urzędu. Przedstawiciele sanepidu zalecili również wzmożone kontrole na znajdujących się w mieście bazarach oraz targowiskach.

Sąsiadujące z Działoszynem gminy na ten moment nie przywróciły restrykcji oraz zasad bezpieczeństwa znanych z marca czy kwietnia. Niewykluczone jednak, że sytuacja ulegnie zmianie. Wspomniane 56 pozytywnych wyników nie musi być bowiem liczbą ostateczną. Testowanie pracowników zakładu oraz ich rodzin ma trwać przez cały weekend.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  2. Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. zł
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: radiozet.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News