Grzegorz Kramer. https://www.youtube.com/watch?v=7qQPbZh3FvEŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=7qQPbZh3FvE
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Duchowny przeprasza za kontrowersyjny wpis. "Nikomu nie życzyłem śmierci"

Duchowny Grzegorz Kramer dał ostatnio wyraz swojemu niezadowoleniu z faktu, że Benedykt XVI – który, przypomnijmy, abdykował w roku 2013 – w swojej nowej książce odniósł się do możliwości złagodzenia zasad celibatu przez papieża Franciszka. W efekcie jezuita stwierdził na Twitterze, że "lepiej, by papieże umierali". Dziś przeprosił za swoje słowa.

O sprawie informowaliśmy wczoraj. Jezuita o. Grzegorz Kramer odniósł się do publikacji Josepha Ratzingera zatytułowanej "Z głębi naszych serc", która dziś ma swoją premierę we Francji. Zdaniem mediów papież-emeryt w bezpośredni sposób kontestuje w książce plany papieża Franciszka, który nie wyklucza możliwości dopuszczenia żonatych mężczyzn do święceń kapłańskich w Amazonii. Benedykt XVI uważa, że celibat jest nieodłączną częścią życia kapłana i niemożliwe jest łączenie dwóch powołań – kapłaństwa i małżeństwa.

Jezuita Łukasz Sośniak odniósł się do sprawy za pośrednictwem swojego Twittera, pisząc, że "nowa książka Benedykta XVI nie jest przeciwstawieniem się papieżowi Franciszkowi, jak piszą niektóre media". W odpowiedzi o. Kramer stwierdził, że "Bardziej chodzi o to, że miał milczeć, a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali". Jego słowa były szeroko komentowane w mediach. Jezuita usunął swój wpis, a dziś zdecydował się przeprosić. Jego konto na Twitterze jest jednak niedostępne. Przeprosiny zamieścił więc na swoim blogu.

Popularny ksiądz nie wytrzymał. Popularny ksiądz nie wytrzymał. "Chyba lepiej, żeby umierali"Czytaj dalej

Duchowny przeprasza za "źle odebrane" słowa

"Określiłem, na początku, mój wpis jako emocjonalny, bo rzeczywiście nie do końca był przemyślany i nie przewidziałem ewentualnych jego skutków. Był emocjonalny także dlatego, że kocham Kościół, i bardzo mi na jedności w Kościele zależy, o co szczerze, bardzo często się modlę. Nikomu, nigdy nie życzyłem śmierci, tak również było w tym wypadku. Odniosłem się tylko do sytuacji, że mamy papieża Franciszka, w czasie, w którym żyje Jego Poprzednik, co nie jest sytuacją zwykłą. Pisząc, że »chyba lepiej, żeby papieże umierali«, miałem na myśli tylko to, że wtedy nie byłoby sytuacji, w których (co jest przecież faktem) część ludzi Kościoła przeciwstawia zdania dwóch papieży i nimi manipuluje. Stąd moje emocje. Lepsza i bardziej jednoznaczna treść tego zdania powinna brzmieć: »lepiej by było gdyby papieże nie abdykowali«", czytamy w zamieszczonym na blogu tekście. Przypomnijmy, że abdykacja papieża Benedykta XVI była trzecim takim przypadkiem w historii Kościoła i pierwszym od blisko 600 lat.

"Przepraszam za mój wpis, który przez niektórych został odebrany jako gorszący. Nie było w nim żadnych złych intencji.
Zapewniam o swojej wierności Kościołowi jak i Papieżowi i o modlitwę za mnie proszę", pisze ojciec Grzegorz Kramer.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom