Foka. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Grudnia 2019

Dziś szefuje spółce, zajmującej się żeglugą. Przypominamy, jak zachęcała do zabijania fok

Dorota Arciszewska-Mielewczyk stanie na czele Polskich Linii Oceanicznych. 20 grudnia zakończyło się postępowanie konkursowe, mające na celu wybór nowego szefa spółki.

Jakie kompetencje ma nowa prezes? Ukończyła Wydział Administracyjny Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Wydział Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Ze zbiornikami wodnymi ma jeszcze jedno powiązanie. Jakiś czas temu namawiała do zabijania żyjących w nich zwierząt.

Agata Duda niewiele mówi o swoim bracie. Trudno jej się dziwićAgata Duda niewiele mówi o swoim bracie. Trudno jej się dziwićCzytaj dalej

Dorota Arciszewska-Mielewczyk o strzelaniu do fok

W 2018 roku w jednym z wywiadów powiedziała, że rybacy narzekają na foki. W związku z tym doskonałym rozwiązaniem byłaby zgoda na ich odstrzał.

– Nie może być tak, że szkodnik otaczany jest większą opieką niż rybacy. Powinno być zawarte porozumienie ministerstwa środowiska z kołami łowieckimi w sprawie odstrzałów - powiedziała a po czasie zaczęła wypierać się swych słów.

To nie wszystko. Za swoje teorie, dotyczące i legitymizujące odstrzał fok, została odznaczona tytułem "Biologicznej bzdury roku".

– Foka to ewidentny szkodnik, a Bałtyk nie jest jej naturalnym środowiskiem. Przed wojną płacono rybakom za zabicie foki. Jej pojawienie się u nas to wymysł WWF-u i ekologów, głównie niemieckich, którzy chcieliby nam tutaj przeflancować rezerwaty. Musimy zacząć coś robić. Nie ma innego wyjścia - tymi właśnie słowami, zasłużyła sobie na wspomniany tytuł. Dlaczego nie miała racji? Foka występowała w Bałtyku na długo, przed pojawieniem się człowieka. To właśnie jej obecność, skusiła nas do osiadania się w tym rejonie.

Co ciekawe, przez ostatnie 22 lata, Dorota Arciszewska-Mielewczyk zasiadała w parlamencie. Ostatnie wybory kandydatka PiS przegrała jednak z kretesem a mandat senatora w okręgu 62 otrzymał Kazimierz Kleina.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Śmierć dziecka wyceniona na 5 tysięcy złotych. Rodzice nie zamierzają się poddać

3. Wigilia Magdy Gessler nie dla każdego. Tak wysokich cen nie można było się spodziewać

4. Śmietanka PiS odpowie za oburzające nagrania. Pierwsze posiedzenie sądu już niebawem

5. Dzieci w całej Polsce znajdą pod choinką niebezpieczną zabawkę. Toksyny mogą zaburzać dojrzewanie

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak