Klucz. Public Domain Pictures/Michael DrummondŹródło: Public Domain Pictures/Michael Drummond
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Lipca 2020

Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie

Rząd przyjął nowy projekt pomocy dla lokatorów, których szczególnie dotknął kryzys. Wielu osobom będzie przysługiwała dopłata do czynszu.

Dodatki mieszkaniowe i dopłaty na czynszu realizowane w ramach programu „Mieszkanie na start” – to główne założenia nowego pakietu mieszkaniowego, który ma nieść pomoc dla lokatorów. Projekt zaproponowało Ministerstwo Rozwoju.

Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniuAndrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniuCzytaj dalej

Dopłaty do czynszu

Pakiet zmian został przyjęty przez Radę Ministrów z myślą o lokatorach, których finanse przez epidemię koronawirusa zostały najmocniej nadszarpnięte. Rząd przeznaczy na ten projekt 420 mln złotych. Dodatek przysługuje najemcom, których średni dochód z ostatnich trzech miesięcy jest niższy lub równy kwocie 1287,25 zł na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Wyższy dochód oznacza proporcjonalne zmniejszenie dopłaty. Dodatkowym warunkiem jest wielkość mieszkania, który nie może przekroczyć 52 metrów kwadratowych.

Lekarze strajkowali, a obok matki w bólu czekały na odebranie porodów. 7 noworodków urodziło się martwychLekarze strajkowali, a obok matki w bólu czekały na odebranie porodów. 7 noworodków urodziło się martwychCzytaj dalej

1500 zł dopłaty miesięcznie przez pół roku

 
Jak informuje Radio Zet, projekt przewiduje dopłatę w wysokości 1500 zł miesięcznie przez pół roku. Ma to pozwolić na pokrycie 75 procent czynszu. Dopłata do dodatku mieszkaniowego przyznawana będzie przez gminę tym gospodarstwom domowym, które złożą wniosek do końca 2020 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat 2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat 3. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków

„Beneficjenci będą zobowiązani do wykazania, że w ostatnich trzech miesiącach ich średni miesięczny dochód nie tylko upoważnia do otrzymania dodatku mieszkaniowego, ale też był o co najmniej 25 procent niższy niż w 2019 roku” – informuje Ministerstwo Rozwoju. Projekt przewiduje również dopłaty do czynszu w ramach akcji „Mieszkanie na start”.
 
Źródło: [Radio Zet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przywróci obostrzenia? Rzecznik przekazał wstrząsające wieści
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szans

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!