Donald Tusk. https://www.flickr.com/photos/eppofficial/13564780133Źródło: https://www.flickr.com/photos/eppofficial/13564780133
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Stycznia 2020

Donald Tusk wyjawił po latach, że był bity przez ojca. "Bałem się go"

Donald Tusk w wywiadzie dla "Wyborczej" opowiedział między innymi o śmierci matki oraz fakcie, że w dzieciństwie był bity przez ojca.

Tusk opowiedział między innymi o najtrudniejszym momencie w swoim życiu. – Wiadomo, czym jest np. śmierć matki. Moja zmarła w 2009 r., miała 75 lat. Mama – Ewa – od dziecka kojarzyła mi się ze słońcem, moje pierwsze wspomnienie to mama w okularach przeciwsłonecznych. Uśmiechnięta, bardzo dobra, no i blondynka. Kochałem ją bez pamięci – zaręcza, cytowany przez "Wirtualną Polskę".

Były szef Rady Europejskiej przyznał z kolei, że bał się swojego ojca. – Lał mnie – opowiada były premier.

– Nie powiem, że z dobrym efektem, bo przemoc nigdy nie daje dobrych efektów. Wszyscy moi koledzy dostawali, ale mój ojciec może bił trochę częściej i mocniej. Jedyny dzień, kiedy starał się być łagodniejszy, to Wigilia, ale i tak mu nie wychodziło.

Tajemnica pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Poseł PO wskazuje, kto o tym zdecydowałTajemnica pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Poseł PO wskazuje, kto o tym zdecydowałCzytaj dalej

Donald Tusk o Kaczyńskim: nie nienawidzę go, choć jest nieszczęściem dla Polski

Tusk nie uniknął, rzecz jasna, pytań dotyczących Jarosława Kaczyńskiego. W wywiadzie wspomina dzień, w którym wybrany został szefem Rady Europejskiej.

– Jarosław Kaczyński podszedł do mnie i nie przeszło mu przez gardło: "Ja ciebie w sumie lubię" czy coś w tym stylu, tylko powiedział: "Ja ciebie nie nienawidzę".

Zaznaczył również, że sam nie darzy nienawiścią prezesa Prawa i Sprawiedliwości. – Uważam, że ma w sobie dużo zła, jest nieszczęściem dla Polski – co nie oznacza, że czuję nienawiść. Osobiste relacje z Kaczyńskim nie mają dla mnie znaczenia. Mam swoje emocje, jednak w polityce udaje mi się nad nimi panować. Ale skłamałbym, gdybym powiedział, że przed snem modlę się za jego powodzenie – powiedział w rozmowie z "Wyborczą" Donald Tusk, cytowany przez WP.

Już kilka godzin po opublikowaniu materiału przez "Gazetę Wyborczą" do sytuacji odniosła się była rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Żałosne insynuacje Tuska. Wyraźnie widać, że ten sfrustrowany gentleman w krótkich spodenkach ma kompleksy i obsesję na punkcie J. Kaczyńskiego. Nieudolny, skompromitowany jako premier RP oraz przewodniczący RE próbuje desperacko ratować polityczne znaczenie", czytamy na jej Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Świadczenia idą do góry od stycznia. Nawet o 247 zł więcej miesięcznie

2. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik

3. Była jedną z najpopularniejszych, polskich aktorek. Trudno uwierzyć jak wyglądało jej życie prywatne

4. Oferował 100 tys. za zabójstwo Ziobry. Jan S. zatrzymany

5. To nie koniec "Sylwestra Marzeń". TVP daje czadu

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku