Donald Tusk
Źródło:Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Października 2019

Tusk jednak wróci do Polski? Wykonał pierwszy ruch, premiera już 12 grudnia

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Tak odczytywana jest zapowiedź jego książki. "Szczerze" ukaże się 12 grudnia i, według komentatorów, stanowić będzie preludium jego nadchodzącej kampanii wyborczej.

Donald Tusk będzie pozostawał na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej do grudnia tego roku. Swoją 3-letnią karierę w Brukseli postanowił zwieńczyć w wyjątkowy sposób - na 12 grudnia zapowiedział premierę swojej książki "Szczerze".

Autobiografia, która wydana zostanie nakładem wydawnictwa Agora, opowiadać ma o kulisach pracy w strukturach Unii Europejskiej.

- Ale „Szczerze” to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem - dowiadujemy się z zapowiedzi wydawnictwa.

Papież Franciszek doprowadzi do przełomu? Jego decyzja zatrzęsie Kościołem w posadachPapież Franciszek doprowadzi do przełomu? Jego decyzja zatrzęsie Kościołem w posadachCzytaj dalej

Wiele wskazuje na to, że w "Szczerze" pojawić się mogą elementy dotyczące polskiej polityki. Skąd o tym wiemy? Donald Tusk, informując o planowanej premierze, w niejednoznaczny sposób odniósł się do obecnego obozu rządzącego.

- Jak mówi obecna władza: uczciwi nie mają się czego obawiać - napisał Tusk.

Donald Tusk wróci do polskiej polityki?

Zapowiedź premiery autobiografii wywołała falę spekulacji na temat potencjalnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Przewodniczący Rady Europejskiej nie mógł zaangażować się w ostatnie wybory parlamentarne, ale fakt, że jego kadencja na obecnym stanowisku kończy się w grudniu, otwiera furtkę do startu w wyborach prezydenckich. Te, choć nie wskazano jeszcze dokładnej daty, odbędą się w 2020 roku.

Czy Donald Tusk miałby szanse na wygraną? Z pewnością większe niż pozostali politycy opozycji. W przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster badań dla "Super Expressu" wynika, że za wystawieniem wspólnego kandydata opozycji w postaci Donalda Tuska opowida niemal połowa Polek i Polaków.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News