Donald Tusk. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Lutego 2020

Nie zatuszują jego słów. Polityk PiS otwarcie życzył śmierci Donaldowi Tuskowi

Donald Tusk choć dziś robi karierę w unijnych instytucjach, nadal pozostaje ważną postacią w polskiej debacie publicznej. Były premier wzbudza ogromne emocje, czego niestety dobrze dowodzi wpis jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości. Choć od jego publikacji minęło już kilka lat, nie należy o nim zapominać. Słowa Dariusza Mateckiego są jaskrawym przejawem mowy nienawiści.

Matecki od 2005 roku był związany z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości a później z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro. Z ministrem sprawiedliwości łączy go wyjątkowa relacja, czego kilkukrotnie dowodziły media. Był etatowym pracownikiem w resorcie a teraz, czego dowiodła styczniowa awaria facebooka, prowadzi konta w mediach społecznościowych ministerstwa. Jest również radnym Szczecina.

Krystyna Pawłowicz woli o tym nie wspominać. Cała prawda o jej rodzinieKrystyna Pawłowicz woli o tym nie wspominać. Cała prawda o jej rodzinieCzytaj dalej

O polityku jest głośno również za sprawą oskarżeń o dystrybuowanie materiałów o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. Niestety o jego skłonności do stosowania mowy nienawiści świadczy wpis sprzed kilku lat.

"Donald Tusk pod ścianę"

O tweecie Mateckiego z 2016 roku przypomniał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Polityk napisał wówczas, że Tusk "powinien trafić przed Trybunał Stanu, sąd wojskowy i pod ścianę".

- W normalnym państwie taki wpis byłby wystarczającym powodem by minister sprawiedliwości podał się do dymisji zawłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że sprawca czyli Matecki jest najbliższym współpracownikiem Zbigniewa Ziobry, prowadzi nawet jego osobisty profil w mediach społecznościowych oraz oficjalną stronę Ministerstwa Sprawiedliwość - komentuje sprawę OMZRiK.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły