Prawo i Sprawiedliwość. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Grudnia 2019

"PiS nie będzie rządzić w Polsce za 4 lata". Mocna teoria Donalda Tuska

Donald Tusk dla "Wyborczej": "To tylko kwestia przesunięcia w czasie, ale PiS nie będzie rządzić w Polsce za cztery lata". Szef Europejskiej Partii Ludowej jednocześnie przestrzega przed przyszłymi działaniami Prawa i Sprawiedliwości

"Widać teraz każdego dnia, jak to zaczyna się kruszyć. Proszę sobie wyobrazić, jak z miesiąca na miesiąc będzie narastał ich strach. Strach tych, którzy teraz rozwalają system sędziowski, obrażają sędziów, szantażują ich, wyrzucają z pracy, organizują hejt przeciw nim", powiedział Tusk w wywiadzie dla sobotniej "Gazety Wyborczej".

Obrazy WTV"Nie chcemy, żeby cierpiał". Jarosław Kaczyński przyjmuje bardzo mocne lekiCzytaj dalej

Zdaniem byłego szefa Platformy Obywatelskiej obejdzie się nawet bez wielkiego wpływu partii opozycyjnych. Przekonuje, że PiS utraci władzę z powodu "łajdactwa, jakie ta partia funduje". Diagnoza ta może przynieść ulgę walczącej niezmiennie o podniesienie skuteczności swoich działań opozycji.

Donald Tusk wieści klęskę PiS

Szef EPL dostrzega strach w działaniach Prawa i Sprawiedliwości.

"Ta władza najzwyczajniej w świecie boi się odpowiedzialności, i słusznie - jest wiele ewidentnych powodów do pociągnięcia wielu funkcjonariuszy tej władzy do odpowiedzialności karnej i procesowej", ocenia Tusk.

Przestrzegł natomiast przed kolejnymi ruchami PiS. "Oni teraz nie spoczną na wysiłkach, by rozwalić system do końca, bo wiedzą, że już stracili władzę", zaznacza.

Tusk wspomniał również o znaczeniu każdego obywatela. Podkreślił znaczenie ulicy w pilnowaniu poczynań rządu oraz zapowiedział, że zrobi co w jego mocy, by sprawy przekraczania granic przez Prawo i Sprawiedliwość nie zostały zamiecione pod dywan.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Krystyna Pawłowicz jest sędzią TK od wczoraj. Już wpłynął wniosek o jej ukaranie

2. Pomnik Lecha Kaczyńskiego zbezczeszczony? Kuriozalna sytuacja

3. Smog w Krakowie jest niewyobrażalny. Nie da się oddychać

4. Na tym zdjęciu widać rodzinę kaczek. Ale nie każdy umie je zauważyć

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Polsat podaje porażające szczegóły tragedii, w której zginął Janusz Dzięcioł. Wyjątkowo straszna śmierć