Donald Tusk w "Radiu Zet" ostro o ustawie PiS i Jarosławie Kaczyńskim. facebook.com/donaldtusk
Źródło: facebook.com/donaldtusk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Grudnia 2019

Donald Tusk odkrywa obsesję Kaczyńskiego. "Znam go od 30 lat, nie daje mu to spać"

Donald Tusk udzielił wywiadu dla "Radia Zet", gdzie, komentując kontrowersyjny projekt ustawy dyscyplinującej sędziów, stwierdził, że Jarosław Kaczyński "w sposób obsesyjny nie znosi niezależnych bytów".

- Ten typ tak ma. Mówię nie tylko o Jarosławie Kaczyńskim. W Polsce w okolicach 13 grudnia niektórym ludziom coś się przestawia w głowie i proponują Polakom coś bardzo złego - mówił w "Radiu Zet" Donald Tusk, komentując w ten sposób kontrowersyjny projekt ustawy PiS dyscyplinującej sędziów.

Polityk wyciągnął temat Lecha Kaczyńskiego. Skrajne oburzenie w Prawie i SprawiedliwościPolityk wyciągnął temat Lecha Kaczyńskiego. Skrajne oburzenie w Prawie i SprawiedliwościCzytaj dalej

Donald Tusk o Jarosławie Kaczyńskim: "W sposób obsesyjny nie znosi niezależnych bytów"

W czwartek wieczorem posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt nowelizacji przepisów, który zakłada m.in. wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania, które mogą uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Ustawa przewiduje również działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz działania o charakterze politycznym. Wywołało to polityczną burzę, a głos w tej sprawie zabrał m.in. były premier Polski - Donald Tusk.

- Znam Jarosław Kaczyńskiego od 30 lat i wiem, że to była zawsze jego obsesja. Kiedy ma władzę, w sposób obsesyjny nie znosi niezależnych bytów. On nie może spać ze świadomością, że ktoś nie jest poddany jego kaprysom. Tacy politycy są w stanie zrezygnować z politycznie krwiożerczych zamiarów tylko wtedy, gdy natrafią na stanowczość. W Europie nikt nie będzie walczył bardziej o to niż sami Polacy. UE działa inaczej, kiedy widzi, że ludziom zależy - mówił Donald Tusk jako gość "Radiu Zet".

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Magda Gessler ostrzega przed jajami tasiemca w popularnym daniu wigilijnym. Lepiej o tym wiedzieć i się przygotować

4. Genialny pomysł schroniska tuż przed świętami. Powstrzyma wiele tragedii

5. Naprawdę myślisz, że ciebie to nie może dotyczyć? Nieoczywiste objawy zakażenia wirusem HIV

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne