Donald Tusk. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Listopada 2019

"Jestem gotowy do walki, mam dość bycia biurokratą". Donald Tusk nie przebierał w słowach

Donald Tusk wygłosił płomienne przemówienie, podczas kongresu Europejskiej Partii Ludowej w Zagrzebiu. Jako jedyny kandydat na przewodniczącego ugrupowania, mobilizował do działania swoich ideowych kolegów i koleżanki.

Donald Tusk zastąpi Josepha Daula na stanowisku przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Jest jedynym kandydatem.

W środę w Zagrzebiu odbył się kongres partii, w czasie którego obecny przewodniczący Rady Europejskiej, wygłosił mocne przemówienie. W ostrych słowach mówił o populizmie i, co dało się wyczuć, odnosił się do polskiego obozu rządzącego.

- Tak łatwo jest zdobyć ich serca tym, którzy głośno krzyczą "wstańcie z kolan", "uczyńcie swój kraj znowu wielkim", "odzyskajcie kontrolę" - zwracał uwagę Tusk.

Ogromne zmiany w ZUS od przyszłego roku. Będzie trudniej o świadczenieOgromne zmiany w ZUS od przyszłego roku. Będzie trudniej o świadczenieCzytaj dalej

Donald Tusk liderem EPL

Co ciekawe, były polski premier, samego siebie określił biurokratą. Teraz, kiedy jego kadencja na fotelu przewodniczącego RE, dobiega końca, Tusk stara się jednoczyć swoje środowisko polityczne.

- Stańmy razem na tym najważniejszym polu politycznej bitwy, przeciwstawiając się nieodpowiedzialnym populistom, będąc partią odpowiedzialną i popularną. Po pięciu latach mam dość bycia głównym europejskim biurokratą. Jestem gotowy do walki, mam nadzieję, że wy też - mówił.

Tusk ujawnił również, że obecny przewodniczący partii, sam wskazał jego kandydaturę. Już rok temu Joseph Daul zasugerował polskiemu politykowi, ubieganie się o stanowisko szefa EPL.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pieniądze znikają z kont. Ogromna awaria w dużym banku w Polsce

2. Adam Małysz nie bał się o tym mówić. Wsparł wyjątkową akcję, spadła na niego fala krytyki

3. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem

4. Tego nie można cenzuralnie skomentować. Publicysta Radio Maryja ujawnił dane ofiary księdza pedofila

5. SGGW może mieć bardzo poważny problem. Kary mogą pójść w miliony

6. Czeka nas seria dramatycznych zdarzeń. Jackowski przewidział losy Roberta Lewandowskiego i jego kolegów