Donald Tusk. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:EPP_Summit_March_2011_Donald_Tusk.jpgŹródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:EPP_Summit_March_2011_Donald_Tusk.jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Grudnia 2019

Donald Tusk dowiedział się o porodzie córki w tragicznych okolicznościach

Donald Tusk opowiedział o okolicznościach, w których dowiedział się o narodzinach wnuczki. Historię opisał w swoim niedawno opublikowanym dzienniku.

Co naturalne, narodziny wnuczki były dla Tuska niezwykle szczęśliwym wydarzeniem. Moment, w którym dowiedział się, że jego córka, Kasia Tusk, urodziła dziewczynkę, był jednak dla byłego przewodniczącego Rady Europejskiej słodko-gorzki. Zbiegł się bowiem z chwilą ostatniego pożegnania przyjaciela Tuska.

Był 19 stycznia 2019 roku. Tego właśnie dnia odbył się pogrzeb zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jak podaje Fakt, po uroczystościach pogrzebowych Tusk wraz z rodziną i przyjaciółmi Adamowicza pojawił w Europejskim Centrum Solidarności, by wspomnieć tragicznie zmarłego prezydenta. Wtedy właśnie, oddając ostatni hołd zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi, Tusk otrzymał wiadomość, że po raz kolejny został dziadkiem.

Piotr Adamowicz przerwał milczenie ws. zabójcy swojego brataPiotr Adamowicz przerwał milczenie ws. zabójcy swojego brataCzytaj dalej

Donald Tusk: 10 godzin później trzymam ją na rękach

Sytuacja została opisana w wydanym niedawno dzienniku Donalda Tuska, zatytułowanym "Szczerze". To właśnie z książki dowiadujemy się, że przebywając na stypie urządzonej po pogrzebie tragicznie zmarłego Adamowicza, Tusk dowiedział się, że jego córka rodzi.

"Przed chwilą pożegnałem przyjaciela, zaraz powitam wnuczkę", napisał były premier. Pod datą 19 stycznia Tusk dodał: "Dziesięć godzin później trzymam ją na rękach".

Jak przypomina Fakt, Donald Tusk ma czworo wnuków: trzech synów Michała Tuska oraz córkę Kasi Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Jej nogi są w pełni sprawne, a mimo to porusza się na wózku. Od lat szuka lekarza, który uczyni z niej osobę niepełnosprawną

3. Masz staż pracy? Dostaniesz nawet kilkaset złotych podwyżki

4. Tak wyglądała praca Mariana Banasia. Samochody i podróże służbowe

5. Radio Maryja histerycznie próbuje ratować Rydzyka. Przestraszył się papieża Franciszka?

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News