Donald Tusk. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Tusk_-_2017_(35494428931)_(cropped).jpg
Źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Tusk_-_2017_(35494428931)_(cropped).jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Grudnia 2019

Tusk ujawnił treść wzruszającej rozmowy z córką. Wiemy, dlaczego nie wystartował w wyborach

Donald Tusk był gościem programu "Newsroom". W rozmowie tłumaczył powody, przez które nie zdecydował się na start w zbliżających się wyborach prezydenckich. Przytoczył między innymi słowa swojej córki.

– Moja córka wzięła na siebie ciężar perswazji w imieniu całej rodziny. Kasia tłumaczyła, nie chcę tu przesadzać, ale powiedziała: my nie przeżyjemy, jeżeli będziesz startował. Będą cię niszczyć. Jeżeli przegrasz, to my to już raz przeżywałyśmy – mówił Donald Tusk, cytowany przez Polsat News.

Dodał, że kobiety w jego rodzinie podchodziły do jego startu z ogromną rezerwą, jednak Tusk zaznaczył również, że nie chodziło o ich własny dyskomfort, a robiły to z miłości od niego.

Donald Tusk wspomina: "Wielu z tych, którzy cię dzisiaj namawiają, nic nie zrobi, żeby tobie pomóc"

"W rodzinie głosy były podzielone. Męska część mówiła: jak chcesz, w ogóle nie zastanawiaj się, my to akceptujemy. Kobiety zawsze są trochę ostrożniejsze", ocenia były szef Rady Europejskiej. Zaznaczył jednak, że mimo iż kobiety w jego rodzinie wolały, by nie kandydował, zapewniły go nielażenie od decyzji Tusk będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

Krystyna Pawłowicz atakuje Kidawę-Błońską. Krystyna Pawłowicz atakuje Kidawę-Błońską. "Nieudany socjolog"Czytaj dalej

Zapytany, czy nie uważa, że jego decyzja, by nie startować, zapewniła drugą kadencję Dudzie, Tusk odparł, że w jego mniemaniu jest wprost przeciwnie.

– Biorąc pod uwagę stan przygotowań PiS do atakowania mnie – bo też to obserwowałem – wydaje mi się, że raczej utrudniłem reelekcję, niż ułatwiłem.

Były premier zauważył, że Andrzej Duda jest, co prawda, mocnym kandydatem, jednak nie wynika to z jego zalet, a z faktu, że "ma za sobą wielką machinę partyjno-państwową". Pięć lat rządów obecnego prezydenta została przez Tuska nazwana "karykaturą prezydentury".

– Dla prawie każdego Polaka prezydent, przynajmniej w marzeniach, to ma być ktoś, kto jest ponad partiami politycznymi, kto jest niezależny, kto jest największym autorytetem – dodał Donald Tusk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Czasopismo organizuje obrzydliwy konkurs związany z "M jak Miłość". Jak można było dopuścić do czegoś takiego?

4. Kamil Sipowicz zakochał się w fance Kory. Jest dużo młodsza

5. Polański przerywa milczenie. Reżyser miał między innymi kupić dziecko

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak