Donald Tusk apeluje do polityków wszystkich krajów o walkę z kryzysem politycznym. "Powinno to stać się jedenastym przykazaniem".. facebook.com/donaldtuskŹródło: facebook.com/donaldtusk
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Stycznia 2020

Donald Tusk apeluje o wniesienie 11. przykazania. Jest bardzo źle

Donald Tusk wzywa do pełnej mobilizacji polityków wszystkich krajów i apeluje o wspólną walkę z kryzysem klimatycznym. "Powinno to stać się jedenastym przykazaniem". Główny wpływ na to ma Australia i gigantyczne pożary, z którymi zmaga się ten kraj i jego mieszkańcy, a najbardziej ucierpiały zwierzęta. Jednym z powodów tego żywiołu jest kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie.

To, co obecnie dzieje się w Australii, budzi silny niepokój i przerażenie na całym świecie. Gigantyczne pożary trawią kolejne obszary tego kaju, a wraz z nimi całą florę i faunę Australii. Jednym ze skutków i przyczyn takiego stanu rzeczy jest kryzys klimatyczny i globalne ocieplenie. Polskie i zagraniczne gwiazdy oraz niektórzy politycy, korzystając ze swojej rozpoznawalności i możliwości dotarcia do większego grona odbiorców, odnoszą się do tej tragedii za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyrażając swój niepokój i nawołując do pomocy lub podjęcia określonych działań. Swój głos w tej sprawie zabrał także Donald Tusk. Na swoim Instagramie zaapelował do polityków całego świata o wspólną mobilizację i działanie na rzecz ochrony naszej planety, dodając przy tym, że powinno stać się to jedenastym przykazaniem.

Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z "maluchem, który dostał ocenę zero w skali Apgar"Czytaj dalej

Donald Tusk apeluje do polityków o wspólną walkę o naszą planetę 

- "Nie ma dziś nic ważniejszego niż kryzys klimatyczny. Politycy, bez względu na głoszoną przez siebie ideologię, powinni szanować ustalenia naukowców i działać solidarnie na rzecz ochrony naszej planety. Dla każdego chrześcijańskiego demokraty powinno to stać się jedenastym przykazaniem. Tragedia Australii jest ostatnim ostrzeżeniem" - napisał Donald Tusk na Instagramie.

Do wpisu byłego premiera odniosła się w komentarzu także jego córka Kasia Tusk, podzielając zdanie ojca.

- "Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i czy będzie to jutro czy pojutrze, zmiany klimatyczne wpłyną na nas wszystkich" - napisała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Nagranie, które wyciska łzy z oczu. Haidar wita się po 19 latach z "maluchem, który dostał ocenę zero w skali Apgar"

4. Kontrowersyjny duchowny ma własny samolot. Organizuje zbiórkę na kolejny

5. Skandal, gwiazdy disco polo pobiły się po Sylwestrze TVP. Wokalistka wydała emocjonalne oświadczenie

6. Media Tadeusza Rydzyka ostro krytykują TVP. Poszło o jedną z gwiazd imprezy sylwestrowej, porażający powód ataku