Donald Tusk odniósł się do wstępnych wyników wyborów prezydenckich.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Czerwca 2020

Donald Tusk postanowił mówić. Skomentował mocno, choć szczerze, co sądzi o wstępnych wynikach wyborów

Donald Tusk postanowił odnieść się do wstępnych wyników wyborów prezydenckich. W rozmowie z portalem "Na Temat" były przewodniczący Komisji Europejskiej udzielił również rad Rafałowi Trzaskowskiemu, który w drugiej turze stanie do walki z Andrzejem Dudą. "Rafale, mów tylko to, w co wierzysz, i walcz do końca".

Przypomnijmy, że według wyników z 87,16 proc. obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał 45,24 proc. głosów wyborców i zdecydowanie wygrał pierwszą turę wyborów. Na drugim miejscu, z wynikiem 28,92 proc. głosów, gwarantującym mu udział w drugiej turze, znalazł się Rafał Trzaskowski. Do nie najlepszych – choć dających niejakie nadzieje na zwycięstwo – wyników sondażowych odniósł się były szef Rady Ministrów Donald Tusk.

Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? Nagłe i pilne ostrzeżenie Leszka Millera, o co chodzi? "Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej"Czytaj dalej

Donald Tusk zagrzewa do walki Rafała Trzaskowskiego

– Odpowiem trzema banałami, bo prawda zazwyczaj jest banalna. Wynik drugiej tury jest otwarty. Rozstrzygnie mobilizacja elektoratów tych kandydatów, którzy odpadli – wskazał w rozmowie z "Na Temat" były szef Komisji Europejskiej, którego wypowiedź przytacza Interia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poradził nagle trzy osoby
2. RMF: Polscy turyści uwięzieni na Bałtyku. Niewiarygodna wiadomość z Polski

- Pod tymi słowami i biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego. Niech żyje Polska! - krzyknął Andrzej Duda. Nagle, po raz pierwszy od dawna, do mikrofonu słowa wykrzyczała również Agata Duda. - Niech Żyje Polska! - wtórowała swojemu mężowi.

Donald Tusk nie był zbyt prowokujący w swoich ocenach, wypowiadając się w mocno zachowawczym tonie. – Mam nadzieję, że wygra lepszy, choć dobrze wiem, że demokracja nie zawsze podziela moje opinie – zapewnił.

Sensacji nie wzbudzi zapewne fakt, że związany z Platformą Obywatelską polityk w drugiej turze kibicuje Trzaskowskiemu. – Rafale, mów tylko to, w co wierzysz i walcz do końca – apelował były szef rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 70-latka dostaje tylko 1085 zł renty na miesiąc, ale wlepili jej 12 tys. zł mandatu. Zaskakujące stanowisko sądu
  2. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Usunięto 25 aplikacji kradnących dane użytkowników. Pobrano je ponad 2 miliony razy

Źródło: Interia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News