Donald Tusk. (zd. il.)	Wikimedia Commons/Mateusz Włodarczyk - www.wlodarczykfoto.plŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Mateusz Włodarczyk - www.wlodarczykfoto.pl
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 28 Maja 2020

Donald Tusk nie wytrzymał i skwitował PiS. "Ciamajdy, którym wszystko wylatuje z rąk"

Donald Tusk odwiedził "Fakty po faktach" w studiu TVN24, gdzie głównym tematem rozmowy była obecna sytuacja polityczna. Katarzyna Kolenda-Zaleska nawiązała do wyborów prezydenckich. Były premier bez ogródek skomentował i podsumował działania partii rządzącej. Nikt nie spodziewał się, że zrobi to aż tak dosadnie.

Zdaniem Donalda Tuska nieporządek legislacyjny nie jest wywołany przez wszystkie partie w takim samym stopniu. Sądzi, że główną odpowiedzialność ponosi za to PiS. 

Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Czytaj dalej

Donald Tusk skomentował dosadnie działania partii rządzącej

- Nie możemy wprowadzać nieskończonej ilości szarych odcieni. Ta sytuacja jest w jakimś sensie czarno-biała. To nie jest tak, że "politycy" są odpowiedzialni za ten bałagan. Za to są odpowiedzialni konkretni ludzie z konkretnymi nazwiskami - mówił w TVN24.

- Nauczmy się wreszcie, bo to jest reguła demokracji. Ktoś, kto wygrywa wybory i bierze władzę, bierze też odpowiedzialność za to, co się dzieje w kraju. Nauczmy się rozliczać władzę z jej powinności i obowiązków - dodał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja
2. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

- Od wielu miesięcy widać z całą wyrazistością, że mamy do czynienia z ekipą kompletnie bezradną, kiedy chodzi o prawdziwe wyzwania. To są ciamajdy. To nie są jacyś czarni, groźni rycerze. To są ludzie, którym wszystko wylatuje z rąk - skwitował Tusk. 

Donald Tusk uważa, że PiS zachowuje się tak, jakby "nikogo nie kochał". W jego opinii partii rządzącej brakuje empatii, a przedstawiciele nie są zdolni do "prawdziwej odpowiedzialności za naszą przyszłość". 

- Dlatego bardzo gorąco wszystkich namawiam. Nie ma się co ich bać. To są naprawdę fajtłapy, natomiast trzeba ich odsunąć od władzy, ochronić kraj przed permanentnym, ciągłym nieudacznictwem - zakończył.

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej jest zaniepokojony obecną sytuacją w kraju, szczególnie tym, co dzieje się wokół wyborów. Jego zdaniem Polki i Polacy powinni zrobić wszystko, aby odsunąć PiS od władzy, ponieważ działania, które obecnie są uprawiane, przyniosą fatalne konsekwencje w przyszłości. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media