Donald Tusk w ostrych słowach odniósł się do działań rządzących.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Maja 2020

Mocny wpis Donalda Tuska podzielił internautów. Pisze o “zarabianiu na zarazie”, bardzo poważne zarzuty

Donald Tusk oficjalnie obecnie nie bierze co prawda aktywnego udziału w polskiej polityce, jednak co jakiś czas za pośrednictwem Twittera z ochotą komentuje sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju. Najnowszy wpis polityka, w którym w ostrych słowach odniósł się do działań rządzących w czasie epidemii, wywołał istną lawinę reakcji.

Oskarżenia dotyczące działań polityków partii rządzącej wobec obecnej sytuacji epidemicznej w ciągu ostatnich kilku dni znacząco przybrały na sile. W centrum owej krytyki stanął minister zdrowia oraz m.in. afera związana z zakupem wadliwych maseczek, w których pośredniczyć miał rzekomo brat Łukasza Szumowskiego. Oliwy do ognia dolała "Gazeta Wyborcza", publikując reportaż o kontroli w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, z której ma wynikać, że firma OncoArendi, kierowana przez Marcina Szumowskiego i w której – jak zaznacza "GW", pośrednio – udziały ma żona szefa resortu zdrowia, miała dostać miliony złotych dzięki znajomościom oraz łamaniu procedur.

Jarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborówJarosław Kaczyński nagle zwołał pilną konferencję prasową. Przedstawił ważne oświadczenie ws. wyborówCzytaj dalej

Donald Tusk ostro krytykuje rządzących

Media szybko zwróciły uwagę na wzmożoną krytykę Łukasza Szumowskiego przez opozycyjnych polityków oraz publicystów. – Ukrył "na żonę" swój majątek. Gdybyśmy żyli w dawnych czasach, to panem Szumowskim zajmowałyby się prokuratura i sąd. Inny premier zdymisjonowałby go natychmiast. Inny prezydent nie milczałby w tej sytuacji – przekazał, cytowany przez wspomniany serwis, poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żółte alarmy w trzech województwach, już się zaczęło. Może być niebezpiecznie, eksperci IMGW ostrzegają
2. Biedronka rusza z promocją na Dzień Dziecka. Za każde wydane 50 zł czeka cię miła niespodzianka

– Szumowski wkrótce naprawdę stanie się twarzą tej władzy. I będzie to dla niej koszmar – stwierdził z kolei redaktor naczelny tygodnika "Newsweek" Tomasz Lis.

Swój komentarz postanowił udostępnić także były szef Rady Europejskiej. "Lepiej im wychodzi zarabianie na zarazie, niż jej zwalczanie. I zaczynam się obawiać, że oni też to wiedzą", czytamy na profilu na Twitterze Donalda Tuska.

Komentarz Donalda Tuska

Wpis byłego premiera spotkał się z różnorakimi reakcjami. Jedni przyklaskiwali Tuskowi, pisząc: "Bolesna prawda. Będzie dużo krzyku" czy "Bardzo celne. Ich możliwości kończą się na sprycie dla własnych korzyści, zarządzanie państwem już przekracza ich możliwości. I mamy, to co mamy. Włącznie ze smutnym losem stadniny w Janowie".

Inni, wyraźnie oburzeni, przypominali politykowi słynną aferę związaną z Amber Gold. "Panu lepiej wychodzi trollowanie na Twitterze niż zarządzanie Polską kiedyś, zaczynam się obawiać, że pan to wie", czytamy w towarzyszącym słowom Donalda Tuska komentarzach.

Jakie jest Państwa zdanie na temat stanowiska byłego szefa Rady Europejskiej?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła decyzja odnośnie wyborów. Kaczyński zdecydowanie o terminie
  2. Wybuchło ognisko koronawirusa na Mazowszu. Niepokojące informacje ze szpitala w Radomiu
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna szansa dla polskiej granicy. Może mienić wiele

twitter/Donald Tusk; Gazeta Wyborcza; polityczek.pl