Donald Tusk nic nie życzy PO. East News/Xinhua News/Zheng HuansongŹródło: East News/Xinhua News/Zheng Huansong
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 26 Stycznia 2021

Donald Tusk postanowił nie składać życzeń PO. Poruszenie partii

Donald Tusk nie złożył życzeń członkom Platformy Obywatelskiej z okazji 20-lecia istnienia partii. Zdziwiony tym faktem był Tomasz Siemoniak, który do sprawy odniósł się w rozmowie z RMF FM. Komentatorzy twierdzą, że postawa byłego premiera może być wyraźnym sygnałem.

  • W niedzielę wypadła 20 rocznica powstania Platformy Obywatelskiej
  • Donald Tusk zdecydował się nie składać jej członkom życzeń na Twitterze
  • Tomasz Siemoniak przyznał, że jest zdziwiony taką decyzją byłego premiera

Donald Tusk w żaden sposób nie odniósł się do ważnej dla Platformy Obywatelskiej rocznicy. 

Donald Tusk nie świętuje? 

Platforma Obywatelska została powstała 24 stycznia 2001 r. z inicjatywy trzech polityków: Andrzeja Olechowskiego, Macieja Płażyńskiego i Donalda Tuska. Jako prawicowa partia, szybko stała się największym rywalem rządzącego wówczas Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

Zjazd założycielski miał miejsce w Hali Olivia w Gdańsku. Trzech tenorów, bo tak nazywano wtedy założycieli PO, przedstawiło nowy, świeży i odważny program dla rozwoju Polski. Z poparciem Lecha Wałęsy, nie wydawało się, by ktokolwiek mógł stanąć na drodze do jej sukcesu. 

Stan zdrowia walczącego o życie Polaka coraz gorszy. Stan zdrowia walczącego o życie Polaka coraz gorszy. "Niestety stan brata się pogorszył"Czytaj dalej

Do partii szybko dołączali byli członkowie Unii Wolności i AWS-u. Już w przeciągu dwóch miesięcy, ugrupowaniu udało się uzyskać poparcie na poziomie niemal 20 %

W niedzielę minęło dokładnie 20 lat od pamiętnego zjazdu w Gdańsku. Co ciekawe, w żaden sposób nie odniósł się do niego w swoich mediach społecznościowych jedyny z założycieli, obecny na Twitterze, czyli Donald Tusk

Siemoniak zdziwiony 

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak był gościem RMF FM. W rozmowie z Robertem Mazurkiem przyznał, że zaskoczyło go to, że były premier nie zabrał głosu w tak ważną dla PO rocznicę. 

- Byłem tym zdziwiony, że w niedzielę nic nie napisał (...) natomiast taka jest jego decyzja i widać uznał, że być może ściągnie to jakąś negatywną uwagę na niego - powiedział. 

Zapytany przez prowadzącego rozmowę o to, czy nie świadczy to przypadkiem o tym, że być może Donald Tusk zdecyduje się poprzeć Szymona Hołownię, Tomasz Siemoniak zdecydował się odbiec od tematu. 

- Zakładał Platformę, był premierem przez 7 lat. Ja sądzę, że w tym braku głosu, braku choćby tweeta, jest jakaś taka "tuskowa przewrotność". Wszyscy czekali, a on tego nie zrobił - wyjaśnił wiceszef PO. 

Polityk zaznaczył też, że jego klub nigdy nie słynął z nadmiernego świętowania swoich rocznic. Powołał się przy tym na poprzednie tak ważne wydarzenie dotyczące jubileuszu 10-lecia partii, które też nie miało być, wg. słów Siemoniaka, obchodzone nadzwyczaj hucznie. 

Źródło: wp.pl, rmf24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: