Apel córki Donalda Tuska obiegł Instagrama. (zdj. il.) flickr.com/European Parliament (CC BY-NC-ND 2.0)Źródło: (zdj. il.) flickr.com/European Parliament (CC BY-NC-ND 2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Września 2020

Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw

Donald Tusk miał ostatnio niemałe powody do obaw. Wnuczka polityka trafiła do szpitala. Wiadomością w mediach społecznościowych podzieliła się Kasia Tusk, wystosowując przy okazji istotny apel. "Czas ucieka", czytamy we wpisie córki byłego szefa Rady Europejskiej.

Kasia Tusk pozostaje wyjątkowo aktywna na swoim Instagramie. Tym razem zamiast pięknie wykonanych fotografii otrzymaliśmy jednak poruszające zdjęcie przedstawiające dziecko w szpitalnym łóżeczku. Z tonu, w jakim utrzymany był wpis, można wnioskować, że znajduje się na nim wnuczka Donalda Tuska. Lokalizacja sugeruje z kolei, że córka Kasi Tusk przebywała w Szpitalu Dziecięcy Polanki w Gdańsku.

Zaatakował dziewczynę z homofobicznej furgonetki, dramatyczne zdjęcie obiegło sieć. Wiemy co się stałoZaatakował dziewczynę z homofobicznej furgonetki, dramatyczne zdjęcie obiegło sieć. Wiemy co się stałoCzytaj dalej

Apel córki Donalda Tuska

"Mam nadzieję, że to zdjęcie będzie dla nas tylko pamiątką po kilku dniach strachu i niepewności. W takim miejscu naprawdę sporo myśli się o dzieciach i ich mamach, które poznały druzgocącą diagnozę i musiały zaakceptować fakt, że szpital stanie się ich drugim domem na długi czas. Nie lubię dzielić się prywatnymi historiami, ale mój instynkt podpowiada mi, że ten post wzbudzi większe zainteresowanie niż kubek z kawą na marmurowym blacie i postanowiłam to cynicznie wykorzystać i przekuć ludzką ciekawość w coś dobrego", czytamy we wpisie Kasi Tusk.

Co dalej z Co dalej z "Milionerami"? Teleturniej jest w ciężkiej sytuacji, ujawniono zatrważające daneCzytaj dalej

Córka byłego premiera z ramienia Platformy Obywatelskiej wykorzystała Instagrama, na którym obserwuje ją przeszło 370 tys. fanów, by wyjść z istotnym apelem dotyczącym dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni (ang. spinal muscular atrophy – SMA). "Aż ciężko uwierzyć, że w dzisiejszej rzeczywistości ludzkie życie można po prostu kupić za pieniądze. Dla rodziców dzieci chorych na SMA typu 1 to tak naprawdę dobra wiadomość, bo jeszcze parę lat temu wszystkie fortuny świata nie zmieniłyby wyroku śmierci", pisze Katarzyna Tusk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Wystarczy wypić sok z jednego ziemniaka dziennie, by poczuć jego dobroczynnie działanie. Tanie rozwiązanie, a efekty zadziwią każdego
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

Wpis Katarzyny Tusk.

Jeden zastrzyk, który jest niezbędny, by dzieci chorujące na SMA mogły normalnie funkcjonować, kosztuje 9 mln zł. "Bardzo mocno trzymam kciuki, aby ten lek przeszedł przez cały proces przyznawania refundacji i żeby za kilka miesięcy te dzieci dostawały lek od ręki, tak po prostu. Jesteśmy jednak tu i teraz i do tego czasu trzeba uratować jeszcze parę żyć", zaznacza instagramerka.

"Mama Tosi codziennie zdaje relację z walki o życie swojej córeczki. Dzięki jej heroicznym wysiłkom udało się zebrać już ponad 8 milionów. Jest Was tutaj ponad 300 tysięcy - jeśli każdy z nas wpłaci trzy złote, to jutro mama Tosi będzie mogła zamówić lek. Do końca zbiórki zostało kilka dni. Czas ucieka. Link do zbiórki znajdziecie w moim profilu i w stories". Osoby chcące wesprzeć Tosię odsyłamy zatem na profil Kasi Tusk.

Źródło: Instagram

1500 zł do czynszu przez pół roku. Rząd wyciąga kolejne pieniądze1500 zł do czynszu przez pół roku. Rząd wyciąga kolejne pieniądzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezes PKO BP właśnie potwierdził, polskie banki czeka zapaść. Co dalej z klientami?
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa