Donald Tusk jednym wpisem uderzył w Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Maja 2020

Donald Tusk ujawnił kulisy współpracy z Morawieckim. Mocny cios w Jarosława Kaczyńskiego

Donald Tusk – choć oficjalnie niebiorący udziału w polskiej polityce – chętnie komentuje panującą w kraju sytuację społęczno-polityczną, najczęściej w dość ironiczny sposób odnosząc się do działań partii rządzącej. Tym razem były szef Rady Europejskiej dwoma celnymi zdaniami uderzył w Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego.

Po kilku dniach nieobecności na Twitterze Tusk powrócił ze zdwojoną siłą. Były premier rządu RP jednym celnym wpisem dopiekł bowiem dwóm z największych postaci w obozie Prawa i Sprawiedliwości. "I po co wygłaszać referaty, wystarczy jedno zdanie, które powie wszystko", czytamy w pojawiących się pod tweetem polityka komentarzach.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Donald Tusk o niekompetencji Kaczyńskiego

"Mateusz nie zawsze mija się z prawdą. Kiedy był moim doradcą, mówił, że Prezes nie ma pojęcia o współczesnym świecie i gospodarce", czytamy w mediach społecznościowych Donalda Tuska. Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, czy wpis byłego przewodniczącego RE odnosi się do konkretnego zdarzenia, czy też może do ogółu działań obecnego premiera.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?
2. Zmiany w świadczeniu cię ucieszą. Waloryzacja podniesie twoją emeryturę o niemal 10%, jest już termin

Donald Tusk na Twitterze

Prawdopodobnym jest, że słowa Tuska są nawiązaniem do tłumaczeć Mateusza Morawieckiego w sprawie głośnego zdjęcia z pobytu premiera w resturacji. Jak pisaliśmy wczoraj, szef rządu opublikował fotografię z restauracji, na której zdaje się on łamać wprowadzone przez rząd obostrzenia.

Kilka godzin później Morawiecki dość niefortunnie tłumaczył się z zajścia, oceniając, że "pewne odległości są zalecane, a nie nakazywane".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Opłata COVID" uderzy w kieszenie Polaków. Konsumenci się buntują
  2. Chce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautów
  3. Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, to oficjalne. Słowa Mateusza Morawieckiego zwalają z nóg
  4. Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję, pilna interwencja
  5. Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem
  6. Zniosą znienawidzony zakaz, jest potwierdzenie. Padła dokładna, możliwa data

Źródło: twitter/Donald Tusk

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News