Zdaniem Donalda Tuska postulaty dotyczące likwidacji CBA, IPN i TVP Info są wyraźnie spóźnione.. flickr.com/European ParliamentŹródło: flickr.com/European Parliament
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lutego 2021

Donald Tusk: CBA ma dziś tyle wspólnego z antykorupcją, ile IPN z pamięcią i TVP Info z informacją

Zdaniem Donalda Tuska postulaty dotyczące likwidacji CBA, IPN i TVP Info nie są kontrowersyjne. Co więcej, w opinii byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wspomniane projekty są wyraźnie spóźnione.

Na początku lutego, w trakcie specjalnej konferencji szefów Platformy Obywatelskiej, Borys Budka oraz Rafał Trzaskowski przedstawili plan koniecznych do wprowadzenia zmian.

W trakcie prezentowania projektu pod nazwą Koalicja 276 (liczba posłów miałaby pozwolić na przezwyciężenie prezydenckiego weta) wskazano na plany likwidacji TVP Info.

Donald Tusk: „PiS dawno już zlikwidował te instytucje”

Jak wskazuje wprost.pl, politycy PO mówią ponadto o chęci zlikwidowania Funduszu Kościelnego, wprowadzenia zmian w konstytucji, które umożliwiłyby odwołanie posła lub senatora w wyniku referendum, a także ponownego powołania Krajowej Rady Sądownictwa i składu Trybunału Konstytucyjnego.

Propozycje Platformy Obywatelskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych skomentował były szef rządu Donald Tusk.

Wiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiWiadomości TVP znów zaatakowały TVN i stanęły w obronie nowej gwiazdy swojej stacjiCzytaj dalej

Postulaty likwidacji CBA, IPN i TVP Info nie są kontrowersyjne, tylko spóźnione. PiS dawno już zlikwidował te instytucje. CBA ma dziś tyle wspólnego z antykorupcją, ile IPN z pamięcią i TVP z informacją, czytamy na Twitterze polityka.

Warto zaznaczyć, że pomysłu nie popierają bynajmniej wszyscy przedstawiciele opozycji. Lider Polski 2050 Szymon Hołownia wskazał niedawno, że sama likwidacja TVP Info nic nie zmieni.

Oczekiwałbym kompleksowego projektu uzdrowienia mediów publicznych. Do nowych wyborów trzeba iść z pomysłem, jak tę kwestię rozwiązać strukturalnie, przekonywał kandydat w minionych wyborach prezydenckich.

źródło: Twitter / wprost.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

-