Na konieczność powrotu Donalda Tuska do polityka zwrócił uwagę Grzegorz Schetyna.. ARIS OIKONOMOU/AFP/East NewsŹródło: ARIS OIKONOMOU/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Stycznia 2021

Czy Donald Tusk wkrótce może powrócić do polskiej polityki? Schetyna: Jego obecność jest potrzebna

Na potrzebę powrotu Donalda Tuska do polityki zwrócił uwagę Grzegorz Schetyna. Wspominając doświadczenie byłego premiera, poseł PO mówił o "konieczności zbudowania projektu wspólnego udziału i uczestnictwa w wyborach w 2023 r."

W emitowanym na antenie Polsatu News programie "Gość Wydarzeń" Grzegorz Schetyna był pytany, czy powrót do polskiej polityki byłego szefa rządu Donalda Tusk jest brany pod uwagę w obozie Platformy Obywatelskiej.

Warto zaznaczyć, że o podobnej możliwości pisał wczoraj Roman Giertych, który przekazał, że „nie ma takiej matematycznej możliwości, aby PiS mógł wybory wygrać”.

Opozycja jest po klęsce Trzaskowskiego ciągle oszołomiona, ale na horyzoncie widać, że Donald Tusk z nową siłą zabiera się za politykę w Polsce, co może oznaczać zbudowanie jakiegoś sensownego rozdania przed najbliższymi wyborami, czytamy na Facebooku byłego ministra edukacji.

Donald Tusk powróci do polskiej polityki?

Grzegorz Schetyna wskazał, że jako szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk ma z pewnością ważne obowiązki.

Prowadzące Prowadzące "Dzień Dobry TVN" o szczepionce, nie chcą afery. Wydano oświadczenieCzytaj dalej

Nie wiem, jakie ma plany, co do powrotu do polityki krajowej – dodał przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, cytowany przez Polsat News. Jednocześnie wskazał, że rozmawia z politykiem „o polityce zagranicznej, piłce nożnej i wielu rzeczach, które są ważne i ważniejsze”.

Gość programu prowadzonego przez Dorotę Gawryluk zaznaczył jednak, że powrót byłego premiera byłby rozwiązaniem trudnym do przecenienia.

Natomiast uważam, że w tej sytuacji, w której jest dzisiaj opozycja, czyli przed koniecznością zbudowania projektu wspólnego udziału i uczestnictwa w wyborach samorządowych i parlamentarnych w 2023 r., obecność Donalda Tuska, z jego doświadczeniem budowania takich konstrukcji, jest bardzo ważna i potrzebna – mówił Schetyna.

„Wykorzystanie potencjału partii”

Prowadząca przypomniała politykowi życzenia, jakie złożył z okazji 20-lecia istnienia PO. Członek ugrupowania mówił wówczas, że Platforma nie powinna zamknąć się „w elitarnej czy medialnej bańce”.

Schetyna apelował też, by nie ulegać trendom, które „nie mają nic wspólnego z prawdziwymi potrzebami Polaków”. Jednocześnie wskazał na konieczność wprowadzenia modelu przywództwa, który „wykorzysta cały potencjał partii”.

Największa partia opozycyjna musi mieć inicjatywę w procesie integracji opozycji – mówił w "Gościu Wydarzeń". – Uważam, że trzeba wykorzystać potencjał i zasób PO, Koalicji Obywatelskiej, wśród wszystkich środowisk i partii politycznych, które chcą demokratycznej opozycji, które chcą ze sobą rozmawiać i ze sobą współpracować. To jest proces. Jesteśmy w nim, żeby przygotować go dobrze w 2023 r.

źródło: Polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: