Donald Tusk. Xinhua News/East NewsŹródło: Xinhua News/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 5 Maja 2020

Ten wpis Tuska na pewno zobaczą na Nowogrodzkiej. Mocna sugestia w gorzkim “żarcie” o Białorusi

Donald Tusk przytoczył na Twitterze żart, który raczej nie spodoba się prezesowi Kaczyńskiemu. W szczycie chaosu związanego z terminem wyborów prezydenckich przywołał dowcip łudząco przypominający polską sytuację.

W Senacie procedowany jest projekt dotyczący głosowania korespondencyjnego oraz możliwości przeniesienia przez Marszałek Sejmu terminu wyborów. Temperatura sporu politycznego sięga zenitu, los projektu, a co za tym idzie całych wyborów, wisi na włosku sejmowej i senackiej większości.

Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceNiewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceCzytaj dalej

Donald Tusk: "Był kiedyś taki dowcip..."

Niepewność zarówno co do terminu jak i przebiegu wyborów budzi poważne wątpliwości co do zachowania demokratycznych standardów. Sytuację tę postanowił wyśmiać za pomocą dowcipu Tusk. "Był kiedyś taki dowcip: demokracja na Białorusi tym się różni od europejskiej, że tam nigdy nie wiadomo, czy i kiedy będą wybory, ale zawsze wiadomo, kto wygra, a w Europie odwrotnie. Bardzo śmieszne" - napisał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze
2. Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycie

Na reakcję prawicy nie musiał długo czekać. Błyskawicznie odpowiedziały mu media związane z Prawem i Sprawiedliwością: - "Żenujący wpis! Tusk porównuje Polskę do Białorusi" - grzmi portal wPolityce. "Byle jątrzyć! To naprawdę żenujące" - czytamy dalej. Również Niezależna.pl, powołując się na "opinie internautów", atakuje Tuska za ten wpis.

Tymczasem los wyborów jest dalej bardzo niepewny. Według doniesień z Wiejskiej Prawo i Sprawiedliwość zamierza zastosować intensywną obstrukcję parlamentarną, mającą na celu wydłużenie do maksimum procedowania projektu. Jeśli Senat nie zdążyłby odrzucić ustawy i przesłać swojej decyzji do jutra do godziny 23:59 (a nie jak podają niektóre media - 22:40), to projekt trafi bezpośrednio do Prezydenta do podpisu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy oświadczają stanowczo: koronawirus nie powstał w laboratorium
  2. Chwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z okna
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Polacy mogą być zagrożeni. Specjaliści ostrzegają osoby, które wyszły na spacer

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News