Dominik Tarczyński
Źródło: youtube/Telewizja Republika
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Listopada 2019

Dominik Tarczyński upokorzony w zagranicznej telewizji. "Wygoogluj to sobie"

Dominik Tarczyński udzielił wywiadu Mehdiemu Hasanowi, prowadzącemu brytyjskich programów, w arabskiej telewizji Aljazeera. Tematem rozmowy była polityka migracyjna. W pewnym momencie polityk odniósł się do wątku zamachów terrorystycznych, sugerując, że większości z nich dokonują muzułmanie. Reakcja Brytyjczyka była natychmiastowa a nagranie, na którym punktuje Tarczyńskiego, stało się viralem.

Hasan zapytał Tarczyńskiego, dlaczego Polska decyduje się wyłącznie na przyjmowanie uchodźców o białym kolorze skóry. Powołał się tutaj na przykład 2 milionów Ukraińców, którzy znaleźli azyl nad Wisłą. Tarczyński odpowiedział, że powodem są względy bezpieczeństwa.

- Nie widzisz pewnej ironii i hipokryzji w tym, że traktujesz muzułmanów w Polsce tak, jak niektórzy Brytyjczycy traktują Polaków na wyspach? - zapytał dziennikarz, podając przykłady antypolskich nastrojów w Wielkiej Brytanii.

Tadeusz Rydzyk ma plan na uczniów, którzy nie chcą chodzić na religię. Niech to będzie gorzki żartTadeusz Rydzyk ma plan na uczniów, którzy nie chcą chodzić na religię. Niech to będzie gorzki żartCzytaj dalej

Tarczyński odpierał zarzuty Hasana, oskarżającego polityka o generalizowanie. Dodał, że większość terrorystów to muzułmanie. Wtedy się zaczęło.

Dominik Tarczyński nie mógł się wybronić

Dziennikarz przypomiał Tarczyńskiemu, że jeden z najstraszniejszych zamachów 2019 roku miał miejsce w Nowej Zelandii, gdzie biały chrześcijanin zamordował 49 muzułmanów.

- Powinienem winić wszystkich białych chrześcijan za to, co zrobił ten człowiek? - zapytał Tarczyńskiego Hasan.

Polityk stwierdził, że chodzi mu o różnicę w reakcji. Wszyscy potępiliśmy to, co wydarzyło się w Nowej Zelandii a imamowie temu przyklaskiwali - pokazał demonstracyjnie.

- To kłamstwo, Dominik, kłamiesz. Imamowie na całym świecie potępili zamach. Wygoogluj sobie to - odpowiedział Brytyjczyk, po czym zaczął wymieniać muzułmańskich przywódców, którzy potępili zamach na Charlie Hebdo i maszerowali ulicami Paryża, solidaryzując się z ofiarami. Dodał, że nie widział podobnej reakcji ze strony polskiego rządu po zamachu w Nowej Zelandii.

Odniesienie do Wiednia

Hasan przypomniał Tarczyńskiemu nazwiska wypisane na broni, z którą terrorysta wszedł do meczetu. Jedną z osób, na którą powołał się zamachowiec, był Feliks Kazimierz Potocki.

- Dziękuję Bogu za króla Sobieskiego. Nie będę reagował na idiotę, który chciał wykorzystać naszego króla i piękną historię do zamachu - powiedział Tarczyński.

- A dlaczego muzułmanie nie mogą powiedzieć tego samego? Nie widzisz braku spójności w tym, co mówisz? - zapytał dziennikarz.

Polityk odparł, że nie.