Dominik Tarczyński. wikipediaŹródło: wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Grudnia 2019

"Dominik Tarczyński popełnił przestępstwo ścigane z urzędu". Polityk posunął się za daleko

Dominik Tarczyński miał popełnić przestępstwo ścigane z urzędu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce pociągnąć go do odpowiedzialności z art 119 § 1. kodeksu karnego.

Tarczyński należy do grona wzbudzających największe kontrowersje polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jego dotychczasowe wypowiedzi wielokrotnie zakrawały o mowę nienawiści, bądź odbierane były, jako obraźliwe. Co istotne - polityk wypowiadał się w bulwersujący sposób m.in. o mniejszościach etnicznych nie tylko w polskich ale i w zagranicznych mediach. Tym razem poszedł o krok za daleko.

Jacek Kurski się wścieknie, TVP nie zrobiło wystarczającego researchu przed sylwestrem. Natalia Oreiro wspiera małżeństwa jednopłcioweJacek Kurski się wścieknie, TVP nie zrobiło wystarczającego researchu przed sylwestrem. Natalia Oreiro wspiera małżeństwa jednopłcioweCzytaj dalej

Dominik Tarczyński przesadził. Mógł popełnić przestępstwo

- Tym razem Dominik Tarczyński jednak przeszarżował - 28 czerwca 2018 roku publicznie na portalu Twitter zapowiedział, że ma zamiar "wytłuc jak szczury albo karaluchy" osoby pochodzenia żydowskiego, które znieważają Polskę. Zaznaczył przy tym, że Polska nie skapituluje przed Izraelem i że obiecuje spełnienie swoich gróźb karalnych - czytamy na stronie OMZRiK.

Na początku przyszłego roku Ośrodek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez posła. Według jego członków popełnił od przestępstwo opisane w art 119 § 1. kodeksu karnego: "Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. "Zemsta faraona" wcale nie jest mitem. Dotyka wielu turystów, da się jednak z nią walczyć

3. "Mamy dowody na to, że TVP rozpowszechnia treści przestępcze". Telewizja Polska może mieć bardzo poważne kłopoty

4. Specyficzna uroczystość w polskiej podstawówce. Dzieci przebrane w pasiaki, gazowanie

5. Ciemna strona kardynała Dziwisza. Będzie musiał tłumaczyć się z przeszłości

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News