Dominik Sikora otrzymał śmiertelny cios przed klubem. Screen z materiałów prasowych TVP Info
Źródło: Screen z materiałów prasowych TVP Info
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Lutego 2020

Popularny, polski sportowiec śmiertelnie pobity. Do sieci wyciekło nagranie

Dominik Sikora był znanym, poznańskim zapaśnikiem. Zginął 31 stycznia na skutek pobicia, do którego doszło w nocy kilka dni wcześniej.

Podejrzanym o zadanie zapaśnikowi śmiertelnego ciosu jest 41-letni Olgierd Michalski. Policja poszukuje mężczyzny, który najprawdopodobniej uciekł za granicę. Teraz do mediów wyciekło również nagranie z monitoringu, na którym dokładnie widać przebieg tragicznych zdarzeń nocy z 25 na 26 stycznia. Nie jest jednak powszechnie udostępniane.

Zaginiony Polak nie żyje. Zginął straszną śmiercią, trwa śledztwoZaginiony Polak nie żyje. Zginął straszną śmiercią, trwa śledztwoCzytaj dalej

Sikora w towarzystwie kobiety stał przed wejściem do klubu. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Kobieta go szarpie i uderza w twarz. Zapaśnik zwraca się do stojącego obok, elegancko ubranego mężczyzny a ten w odpowiedzi wyprowadza cios. Trafiony w głowę sportowiec pada na ziemie. Zebrane w pobliżu kobiety układają go w bezpiecznej pozycji i wzywają pomoc.

Niestety, mężczyzna zmarł kilka dni później w szpitalu.

Dominik Sikora był popularnym zapaśnikiem

Sikora należał do klubu Sobieski Poznań. Był bardzo cenionym zapaśnikiem, zwłaszcza w swoim mieście. 29-latek został dziś pożegnany na miłostowskim cmentarzu nie tylko przez rodzinę i przyjaciół ale i osoby, doceniające jego pracę.

Zabójcą Dominika jest najprawdopodobniej Olgierd Michalski, który pracował na bramkach poznańskich klubów i jako trener personalny. W 2017 roku został zatrzymany za wybijanie szyb w samochodach. Wyrwał wówczas policjantowi broń, z której oddał kilka strzałów w ziemię. Był powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Druzgocące doniesienia o Dodzie z ostatniej chwili. Najpierw choroba, teraz kolejny cios