Dom Kaczyńskiego chroniony przez policję. Twitter.com/Jan_Kunert
Źródło: Twitter.com/Jan_Kunert
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 24 Października 2020

Dzień po wielkim proteście przejechał pod domem wicepremiera. Nagranie mówi wszystko

Po wczorajszych protestach wyciągnięto wnioski. Przejeżdżającym pod domem Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu ukazał się niecodzienny widok. Chodnik przed posiadłością prezesa PiS odgrodzony jest od ulicy długą linią stojących w rzędzie radiowozów.

Widok jest naprawdę zdumiewający. Jeśli w tym momencie przejechalibyście ulicą, przy której znajduje się dom Jarosława Kaczyńskiego, Waszym oczom ukazałoby się niecodzienne zjawisko. Takiej obstawy prezesowi PiS pozazdrościłaby niejedna gwiazda rocka.

Uwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszczUwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszczCzytaj dalej

Dom Kaczyńskiego to prawdziwa forteca

Czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego wzbudziła w całej Polsce falę niezadowolenia i wynikających z niej protestów. Tylko wczoraj w ok. 60 polskich miastach odbyły się huczne manifestacje w celu obrony tzw. kompromisu aborcyjnego, dotyczącego możliwości przerwania ciąży w przypadku trzech określonych wypadków. TK uznał jeden z nich za niezgodny z polskim prawem.

W samej tylko Warszawie na ulice wyszło ok. 10 tys. osób, które chcąc wyrazić swoją niezgodę na łamanie praw człowieka, głośno protestowało w różnych częściach miasta. Jedna z manifestacji odbyła się również przed domem Jarosława Kaczyńskiego.

Nie jest to pierwszy taki przypadek. Chodnik przed domem Kaczyńskiego "gościł" już różne grupy społeczne niezadowolone z polityki prowadzonej przez rząd, chociażby reprezentantów społeczności LGBT czy rolników. Wygląda na to, że wczorajszy protest przelał jednak falę goryczy i choć naturalnie już w piątek policja została oddelegowana do ochrony posiadłości Kaczyńskiego, dziś układu obronnego pozazdrościć mogliby jej antyczni Rzymianie.

Na Twitterze pojawił się właśnie krótki filmik, obrazujący całą sytuację. A widok jest naprawdę niczego sobie. Lśniące radiowozy stoją wzdłuż ulicy, przy której znajduje się dom Kaczyńskiego, oddzielając jego posiadłość od niechcianych gości.

Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gestZadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gestCzytaj dalej

Groteskowy widok

Mówiąc delikatnie, widok jest niecodzienny. Na filmiku zamieszczonym przez dziennikarza Jana Kunerta na Twitterze widzimy ponad 10 dużych wozów policyjnych, ustawionych wzdłuż ulicy na warszawskim Żoliborzu, przy której znajduje się dom Jarosława Kaczyńskiego.

Funkcjonariusze zdecydowali się łaskawie odsłonić znajdujący się nieopodal przystanek, jednakże osoba, która spóźniwszy się na swój autobus zdecyduje się przejść na kolejny pieszo, będzie zmuszona wrócić do przejścia dla pieszych, by skierować się na drugą stronę ulicy. Chodnik w kierunku domu prezesa PiS jest bowiem blokowany przez umundurowanych policjantów.

To w istocie nieprawdopodobne, jak skutecznie zablokowano protestującym dostęp do posiadłości Jarosława Kaczyńskiego. Oglądając filmik łatwo zauważyć, że między ustawionymi wzdłuż ulicy radiowozami, ciężko byłoby przewlec igłę.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Pobierasz rentę z ZUS? Ostatni dzwonek na złożenie dokumentu, inaczej stracisz pieniądze
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński dzisiejszej nocy będzie mógł spać spokojnie. Prezesowi PiS zdecydowanie przyda się sen, zwracając uwagę na to, z jaką niechęcią społeczną do partii rządzącej przyjdzie mu walczyć w kolejnych dniach. Sondaże nie pozostawiają złudzeń - nie jest dobrze.

Protesty przeciwko decyzji wydanej przez Trybunał Konstytucyjny trwają na ulicach polskich miast. Nic nie wskazuje, by sytuacja szybko się uspokoiła.

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen nagrania sprzed domu Jarosława Kaczyńskiego, zamieszczonego na Twitterze. Pochodzi ze strony Twitter.com/Jan_Kunert.

Bardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćBardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćCzytaj dalej

źródło: twitter.com/Jan_Kunert

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżujących
  2. Znany polski aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. "Trzecią dobę zastygam w domu, próbując poskromić ból"
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Co za odkrycie. Niestety, dzięki niemu gołąbki są tak dobre, że trzeba je zrobić, nawet jak ci się nie chce gotować