dom dziecka. wikimedia.org
Źródło: wikimedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Lutego 2020

Tragedia w domu dziecka w Sosnowcu. Nie żyje 12-latek

Dom dziecka w Sosnowcu stał się miejscem tragedii. 12-letni podopieczny ośrodka zmarł w wyniku zakrztuszenia. Mimo reanimacji dziecka nie udało się uratować. Sprawa jest wyjaśniana przez prokuraturę, jednak według wstępnych wyjaśnień chłopiec zadławił się klockiem.

Do tragedii doszło w piątek, 7 lutego, w Sosnowcu. O sprawie informuje "Dziennik Zachodni".

– Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Chłopiec mimo reanimacji zmarł. Obecnie czekamy na sekcję zwłok – mówi w rozmowie z dziennikiem podkom. Sonia Kepper, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Lech Wałęsa szykuje się do boju. Zapowiada odwiedzić Jarosława KaczyńskiegoLech Wałęsa szykuje się do boju. Zapowiada odwiedzić Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej

Tragedia w sosnowskim domu dziecka

Choć postępowanie w tej sprawie wciąż jest w toku, ze wstępnych informacji wynika, że 12-latek zmarł w wyniku zakrztuszenia.

Jak udało się ustalić dziennikarzom dziennika, do zdarzenia najprowdopodobniej doszło w domu dziecka przy ulicy Koszalińskiej 51 na Zagórzu. Zdaniem redaktorów "Dziennika Zachodniego" chłopiec miał zakrztusić się klockiem.

– Jedyne, co mogę potwierdzić, to że pomimo natychmiastowej pomocy, chłopiec zmarł. To nieopisana tragedia dla wszystkich – przekazał Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi miejscowa prokuratura.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Widzowie kochali ją za dobre serce. Niestety nie żyje, musieli przerwać odcinek z załamaną Dagmarą