Dodatek solidarnościowy. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 31 Lipca 2020

Możesz dostać prawie 3 tys. zł, już ostatnia szansa. Inaczej "dudowe" przejdzie ci koło nosa

Dodatek solidarnościowy czeka na wszystkich, którzy stracili pracę w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jest to świadczenie związane z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Dodatek jest skierowany do tych wszystkich, którzy stracili zatrudnienie oparte o umowę o pracę, w którego trakcie opłacane były ich składki na ubezpieczenia społeczne.

Pieniądze proponowane Polkom i Polakom w ramach dodatku mają za zadanie pomóc w walce z kryzysem ekonomicznym, który dotknął budżety polskich rodzin.

Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówJacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułówCzytaj dalej

Dodatek solidarnościowy - jak go otrzymać?

Jeszcze tylko dziś można złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o wypłatę dodatku solidarnościowego za lipiec 2020. O wypłatę świadczenia mogą wnioskować osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony wygasła. Dodatkowym warunkiem otrzymania pieniędzy jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 roku.

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

Wysokość miesięcznej wypłaty dodatku solidarnościowego wynosi 1400 zł. W związku z tym, że wypłaty w przypadku złożenia wniosku dzisiaj możemy otrzymać go jeszcze za lipiec, łączna suma świadczenia wyniesie w takim wypadku 2800 zł.

Warto zaznaczyć, że dodatek solidarnościowy przysługuje także osobom bezrobotnym, już zarejestrowanym w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku solidarnościowego oznacza jednak zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych oraz stypendium na szkolenia lub podnoszenie kwalifikacji. Posiadając status bezrobotnego, mamy obowiązek niezwłocznie poinformować właściwy urząd pracy o przyznaniu nam dodatku solidarnościowego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski 2. Rząd przyjął pakiet mieszkaniowy. Tysiące Polaków otrzyma dopłaty do czynszu. Nawet 1500 zł miesięcznie 3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw 

Wniosek o przyznanie świadczenia można złożyć tylko i wyłącznie za pomocą Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Następnie z tej samej platformy możemy otrzymać wszystkie informacje dotyczące dodatku solidarnościowego, zarówno o przyznaniu, jak i o decyzji o odmowie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku dodatek solidarnościowy jest przesyłany na wskazany we wniosku rachunek bankowy w ciągu 7 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
  2. Pilny apel policji. Powinien się zgłosić każdy, kto może pomóc
  3. “Polska strategia walki z koronawirusem zbliża się do szwedzkiej”
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Nie żyje minister zarażony koronawirusem. Nikt o nim wcześniej nie mówił. Europa nie dowierza

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!