Sławomir Świerzyński, gwiazdor zespołu disco polo Bayer Full.. MARCIN GADOMSKI/East News
Źródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 18 Listopada 2020

Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć

Po wypowiedzi Sławomira Świerzyńskiego o zespole Kult w "Debacie Dnia" wybuchła burza. Jego słowa krytykowali nie tylko fani zespołu, ale również koledzy po fachu. Muzycy disco polo wypowiadali się jedynie w ciepłych słowach o zespole Kazika Staszewskiego, krytykując ostro Świerzyńskiego.

Co koledzy myślą o Świerzyńskim w kontekście jego słów o Kulcie?

Dziennikarka TVP próbowała wtargnąć do siedziby Strajku Kobiet. Ochroniarz musiał siłą ją powstrzymaćDziennikarka TVP próbowała wtargnąć do siedziby Strajku Kobiet. Ochroniarz musiał siłą ją powstrzymaćCzytaj dalej

Gwiazdy disco polo ostro o liderze Bayer Full

Podczas jednej z ostatnich "Debat Dnia" na antenie Polsat News Sławomir Świerzyński powiedział, że nie sądzi, by ktokolwiek kojarzył Kult. Wszystko ze względu na głośne oświadczenie zespołu ws. pieniędzy z rządowej dotacji. Oburzony Świerzyński w ostrych słowach wypowiedział się o zespole, który skrytykował pobranie publicznych pieniędzy.

Jak na razie sprawa została zawieszona - minister kultury ogłosił, że wypłata środków zostanie wstrzymana "do czasu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości". Możliwe, że ubiegający się wcześniej o dofinansowanie artyści będą musieli trochę zaczekać.

Dziennikarz TVN potajemnie dostał się na szkolenie Straży Narodowej. Zatrważające szczegóły, wszystko wyszło na jawDziennikarz TVN potajemnie dostał się na szkolenie Straży Narodowej. Zatrważające szczegóły, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Jak się okazało, również u swoich kolegów z branży wokalista nie zyskał zbyt wiele wsparcia. Ci za jego opinie... przepraszają swoich fanów i wypowiadają się o Kulcie jedynie w ciepłych słowach.

Kult ma niewielu słuchaczy?

W swoich słowach i ostrej reakcji, Świerzyński stwierdził, że Kult ma niewielu słuchaczy. Nie zgadzają się z nim inni muzycy piszący i wykonujący utwory disco polo, którzy wskazują na fakt, że Kult jest jednak kultowym (sic!) zespołem i ma krocie fanów.

- Chciałem tylko powiedzieć, żebyście sprawdzili fanpage zespołu Kult, który ma ponad 300 tysięcy obserwujących, z kolei Bayer Full - jedynie 15 tysięcy. Te liczby mówią same za siebie. Kultu słuchaliśmy, gdy byliśmy młodzi i nadal słuchamy i kupujemy nadal płyty. Ten lider i ten wokalista [Sławomir Świerzyński - przyp. red.] nie powinien się w ogóle wypowiadać w ich temacie i naszej branży. Trzeba przeprosić zespół Kult i inne zespoły - jeżeli on tego nie zrobi, to ja teraz mówię: Przepraszam - napisał na swoim Instagramie muzyk disco polo, Łukasz Gesek.

Jeden dziennikarz oślepiony gazem, drugi z wybitym barkiem. Tak było tej nocy w Warszawie, nie w MińskuJeden dziennikarz oślepiony gazem, drugi z wybitym barkiem. Tak było tej nocy w Warszawie, nie w MińskuCzytaj dalej

Przeprosił również inny muzyk disco polo - lider zespołu B-QLL, Marcin Niewiadomski. W nagraniu, które zamieścił na Instagramie, nie bez przyczyny pojawiły się słowa "wstyd, wstyd".

- Chciałem tylko króciutko powiedzieć - przepraszam za Bayer Full - napisał.

Jeden z najbogatszych muzyków disco polo ostro o swoim koledze

Do sieci dwa wymowne wpisy wrzucił również Bartek Padyasek, wielka gwiazda polskiego disco polo. Do sieci najpierw wrzucił informację o tym, że przeprasza za Świerzyńskiego, a potem pojawiło się zdjęcie, na którym pozuje razem z liderem Bayer Full. Tym razem na jego koszulce znalazła się wklejka z logiem Kultu.

- Telewizja jednak kłamie, co widać na załączonym obrazku - napisał.

Zdjęć z wklejką można było zobaczyć więcej, jak m. in. to zamieszczone poniżej i opatrzone podpisem "KULTura nie boli".

Muzyk disco polo, Bartek Padyasek, wspiera Kultźródło: Instagram/dbomb_bartek

Czy koledzy z branży na zawsze odwrócą się od Świerzyńskiego?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Kryzys coraz głębszy, inflacja galopuje, a NBP dodrukowuje pieniądze. Przygotujmy się na potężny skok cen
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

źródło: [plotek.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski lekarz szczerze o pracy w Niemczech. Mówi o pensji, emeryturze i warunkach
  2. Witaminowa "petarda" na odporność. Imbir w syropie z cytryną i miodem, najlepszy przepis
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Wiemy, kiedy zapadnie decyzja, wiceminister zabrał głos. Ważą się losy zimowego sezonu urlopowego
  7. Naukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesienia