Sklep Dino. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Września 2020

Dino rośnie w siłę i przebiło już nawet największe firmy. O co chodzi?

Sieć sklepów Dino Polska cały czas się rozrasta. Nie tylko przybywa placówek w całym kraju, ale spółka zyskuje również na giełdzie. Od 21 września jej akcje będą notowane w prestiżowym indeksie STOXX Europe 600. Firma przebiła już niektórych polskich gigantów.

Ostatnie notowania giełdowe mówią o wyprzedzeniu przez Dino Polska potentata paliwowego – PKN Orlen. Obecnie sieć sklepów wyceniana jest na prawie 23 mld złotych, a jej akcje cały czas rosną.

Gwiazda Gwiazda "M jak miłość" w kilku słowach ws. zwolnienia w "Pytaniu na śniadanie". Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Giełdowy rozwój sieci Dino

 
W przeciwieństwie do wielu innych firm, epidemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na rozwój spółki. Co ciekawe, we drugim kwartale Dino miało wyższa sprzedaż niż Biedronka, potentat wśród marketów spożywczych w Polsce. Przychody Dino Polska wzrosły z 1,94 mld zł w II kwartale zeszłego roku do 2,47 mld zł w tym samym okresie tego roku. Wraz z sukcesami sprzedażowymi przyszły również doskonałe wyniki na polskim rynku. Pod koniec sierpnia wartość giełdowa spółki wyniosła aż 23 mld zł, co pozwoliło na wyprzedzenie paliwowego giganta PKN Orlen. STOXX Europe dodał akcje polskich firm w 2018 roku. Wówczas do prestiżowego zestawienia trafiły takie firmy jak PKO BP, Pekao, PZU, WBK, CD Projekt, KGHM, LPP i wcześniej wspomniany Orlen.

Przez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's. Nieprawdopodobny widok, można się zniechęcićPrzez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald's. Nieprawdopodobny widok, można się zniechęcićCzytaj dalej

Ilość sklepów Dino wzrasta

 
W ciągu trzech miesięcy w Polsce przybyło 68 nowych sklepów Dino. Już w czerwcu liczba placówek tej firmy przekroczyła liczbę 1300 w całym kraju. Sam rok 2020 obfitował w 246 nowych sklepów. Wraz ze wzrostem miejsc sprzedaży, wzrastają również zyski.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów. Nie żyje gwiazdor, znaleziono jego ciało
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych

Tylko w ciągu trzech miesięcy (kwiecień-czerwiec) skonsolidowany zysk netto firmy Dino Polska wyniósł 148 mln zł. Dla porównania, w tym samym okresie w ubiegłym roku spółka zarobiła 105,49 mln zł. Co ciekawe, zaledwie 3 lata temu wartość Dino Polska wyceniana była na 4 mld zł. Dla porównania, w tym samym okresie PKN Orlen mógł liczyć na wycenę w okolicach 56 mld zł.
 
Źródło: [next.gazeta.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątek