W wyniku działań plażowiczów delfin stracił życie. Twitter.com/5NEWSŹródło: Twitter.com/5NEWS
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 12 Października 2020

Nieludzkie zachowanie plażowiczów, wyciągnęli żywego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim "selfie". Skandaliczne

W sieci pojawiło się zdjęcie małego delfina, który podawany jest z rąk do rąk, a tłumnie zgromadzeni wokół niego plażowicze z zadowoleniem robią sobie ze zwierzęciem zdjęcia. Trudno zrozumieć, dlaczego nikt w porę nie zareagował. Skandaliczne zachowanie wywołało ogromne oburzenie.

Niestety delfin nie mógł spodziewać się tego, co się stało. W czasie wypoczynku na plaży jeden z plażowiczów zobaczył małe zwierzę tuż przy brzegu, lecz zareagował w totalnie niewłaściwy sposób. Doszło do wydarzenia, które oburzyło cały świat, a osoby zajmujące się pracą z zagrożonymi gatunkami są przerażone zachowaniem tłumu. Zdjęcia z całego zajścia udostępnione zostały na Twitterze telewizji 5 News.

Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: "Był koszmar"Czytaj dalej

Mały delfin stał się główną atrakcją wypoczywających plażowiczów

Zdjęcie małego delfina podawanego z rąk do rąk w wielkim tłumie obiegło świat. Niestety próżność i chęć stania się, chociaż na chwilę gwiazdą w mediach społecznościowych sprawia, że zwierzę ogromnie cierpiało. Cała tragedia rozpoczęła się od tego, iż jedna z osób przebywająca na zatłoczonej argentyńskiej plaży zauważyła, że na płyciźnie pojawił się delfin i nie jest on w stanie powrócić na głębsze wody. Zamiast pomóc małemu zwierzęciu uwolnić się z pułapki, lepszym pomysłem w opinii plażowicza okazało się zrobienie sobie zdjęcia z maluchem. Kiedy reszta osób zobaczyła to zdarzenie, również zapragnęła posiadać zdjęcie z małym delfinem i tak oto doszło do tragedii. Specjaliści nie pozostawiają wątpliwości, że widoczne na zdjęciach zwierzę to delfin La Platy, który nazywany jest również tonią małą. Gatunek ten zaliczany jest do grupy narażonej na całkowite wymarcie w warunkach naturalnych. W tych okolicznościach zachowanie plażowiczów oburza jeszcze bardziej.

Od 15 października dodatkowe pieniądze dla Polaków. Wiele osób odetchnie z ulgąOd 15 października dodatkowe pieniądze dla Polaków. Wiele osób odetchnie z ulgąCzytaj dalej

5NEWS udostępnia zdjęcia tłumu podającego sobie małego delfina do kolejnych zdjęć

W dniu, do którego doszło do tragedii, panował wyjątkowy upał, a wysokie temperatury okazały się dla delfina zabójcze. Tonina mała stała się atrakcją, a udostępnione przez 5NEWS zdjęcia pokazują ogromny tłum, w którego centrum znajduje się mały delfin. Niestety zwierzę nie przeżyło i jak podaje portal „Świat Zwierząt”, jego ciało zostało zwyczajnie porzucone na plaży. Zachowanie argentyńskich plażowiczów skomentowała fundacja specjalizująca się w pomocy dzikim zwierzętom oraz ich badaniu.

- Tonina mała, podobnie jak inne gatunki, nie może przebywać długo poza wodą. Ma grubą skórę, co oznacza, że zatrzymuje ciepło. Po wyjęciu z wody następuje szybkie odwodnienie organizmu i śmierć. […] Informujemy opinię publiczną, żeby zwierzęta te jak najszybciej przywrócić morzu. To teraz bardzo ważne, żeby ludzie pomagali tym zwierzętom. Każda tonina mała się liczy -przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu organizacji. Na całym świecie zostało jedynie 30 tys. przedstawicieli tego gatunku delfina.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim sprzed 30 lat, wszystkich zastanawia jeden szczegół. Wiecie jaki?
2. Wystarczy szczypta, by kawa zachwyciła Cię smakiem. Zdrowotne walory też rozkładają na łopatki
3. Elżbieta Jaworowicz wcale nie jest taka jak w "Sprawie dla reportera"? Najbliżsi współpracownicy odpowiedzieli na oskarżenia wobec gwiazdy TVP

Plażowicze z zadowoleniem podawali sobie przerażone zwierzę

Delfin czuł zapewne ogromny ból w związku z wysoką temperaturą oraz odwodnieniem. Osoby zgromadzone na argentyńskiej plaży nie zdawały sobie jednak sprawy, że zwierzę nie jest zabawką, a żywym organizmem, który tak jak oni odczuwa ból. Każda śmierć taniny małej może mieć ogromny wpływ na ewentualne przeżycie gatunku, a roześmiane twarze znęcających się nad zwierzęciem osób mówią wiele, na temat tego, jak wielką drogę musimy jeszcze przejść w kwestii uświadamiania ludzi na temat wpływu na dzikie zwierzęta oraz konieczność dbania o zachowanie jak największej liczby przedstawicieli poszczególnych gatunków w środowisku naturalnym.

delfin

Źródło: Twitter.com/5NEWS

Straszne nagranie wyciekło do sieci. Pies tylko pisnął, potraktowała go jak przedmiotStraszne nagranie wyciekło do sieci. Pies tylko pisnął, potraktowała go jak przedmiotCzytaj dalej

Źródło: Świat Zwierząt / 5NEWS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci i renciści zagrożeni? Obecna sytuacja wymaga potężnych cięć
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  4. Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżenia
  5. ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkami
  6. Kierowco bardzo dobre wiadomości. Ceny paliw idą w dół. Czy to początek paliwowego eldorado?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News