debata wyborcza. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Lipca 2020

Jest pilna decyzja ws. ostatecznej debaty Dudy z Trzaskowskim. Zadziwiające doniesienia, takiej sytuacji jeszcze nie było

Debata wyborcza organizowana przez trzy stacje nie odbędzie się. Taką decyzję, jak podaje Onet, podjął Jacek Kurski. W TVP mają obawiać się blamażu ze strony prezydenta.

Wcześniej oświadczenia w tej sprawie wydały zarówno Polsat, jak i TVN. Obie stacje wyraziły gotowość do rozmów na temat organizacji debaty.

Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skargWiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skargCzytaj dalej

Debata wyborcza - dlaczego się nie odbędzie?

Decyzję w sprawie zablokowania debaty na antenie trzech stacji miał podjąć sam Jacek Kurski. — Nie możemy się zgodzić na debatę, nad którą nie mamy kontroli. To mogłoby zaszkodzić Dudzie. Nie wiadomo, jak wypadłby w takim starciu — cytuje Onet.pl wysoko postawionego anonimowego pracownika TVP. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych 2. Wreszcie ujawniono, ile Jacek Kurski zarobił jako prezes TVP. Kosmiczne kwoty, wielu Polaków może jedynie pomarzyć 3. Szykuje się nakaz testów dla osób wracających do kraju? Nasi sąsiedzi przerażeni wzrostem dobowej liczby nowych zakażeń

Onet.pl udało się potwierdzić w Polsat i TVN informację o zerwaniu przez TVP rozmów na temat organizacji debaty. Warto przypomnieć, że nie tak dawno temu sam prezydent Duda wzywał do organizacji takiego wydarzenia. - Czas już skończyć z tą debatą o debacie. Debata powinna być dla wszystkich, a nie dla wybranych. Uważam, że trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia - pisał prezydent 30 czerwca. 

Najwidoczniej debata w Końskich zupełnie zmieniła podejście Andrzeja Dudy. Wpadka brakiem poparcia prezydenta dla "jakichkolwiek szczepień" z pewnością nie pomoże w walce o reelekcję i sztab Dudy może obawiać się zwielokrotnionej powtórki w starciu z Rafałem Trzaskowskim. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor znany z seriali na TVP i Polsacie. Zmarł w wyniku zapalenia płuc
  2. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Chiny znów zaskoczyły świat. Słowa słynnej wirusolog wbijają w fotel

Źródło: Onet.pl