Debata prezydencka - co czeka kandydatów opozycji?. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Maja 2020

PiS zastawił pułapkę na kandydatów na prezydenta? W centrum sprawy znalazło się TVP

Debata prezydencka, biorąc pod uwagę obecną sytuację polityczną w Polsce, może stanowić pułapkę dla kandydatów opozycji. Jarosław Kaczyński znalazł sposób na zyskanie paru głosów przewagi nad przeciwnikami głosowania korespondencyjnego.

Zwieńczeniem każdej kampanii wyborczej jest główna, wielka debata organizowana na łamach Telewizji Polskiej w porozumieniu z dwiema największymi stacjami komercyjnymi. Tym razem kusząca propozycja zaprezentowania swojej kandydatury przed milionami widzów może okazać się zdradliwa. Prawo i Sprawiedliwość pośrednio znalazło bowiem sposób na wykorzystanie debaty prezydenckiej celem zwiększenia swoich szans na przeprocedowanie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym.

“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemii“To większy problem niż DPS-y”. Człowiek Szumowskiego o krytycznych ogniskach pandemiiCzytaj dalej

Debata prezydencka: Co czeka kandydatów opozycji?

Jak podaje redakcja portalu Onet, pojawiły się nieoficjalne doniesienia o możliwym przegłosowaniu ustawy Jarosława Kaczyńskiego w czasie debaty prezydenckiej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że opozycja straciłaby aż 3 głosy, które mogą zaważyć o losie majowego głosowania. Z ław sejmowych do pałacu prezydenckiego chcą przenieść się bowiem Władysław Kosiniak-Kamysz, wicemarszałkini Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Krzysztof Bosak.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szymon Hołownia odpowiada na hejt w bardzo kontrowersyjnych słowach. Czy tak powinien się zachowywać kandydat na prezydenta? (OPINIA)
2. Rząd z ważnym komunikatem dotyczącym salonów fryzjerskich. Przesunięciu uległy istotne terminy

Zaistniała sytuacja stanowi ogromne ryzyko dla opozycji, ponieważ w Porozumieniu Jarosława Gowina doszło do kolejnego rozłamu. Do samego końca nie będzie wiadomo, ile osób zebrał były wiceminister przeciwko propozycjom Prawa i Sprawiedliwości. W dzisiejszym programie Wirtualnej Polski głos w tej sprawie zabrał lider Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zapowiedział, że jeśli głosowanie w sprawie wyborów korespondencyjnych ma odbyć się w trakcie debaty, to będzie on zmuszony z niej zrezygnować. Nie wiemy, jak zachowają się pozostali kandydaci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus zabija kolejną branżę. Zmiana dotknie wszystkich Polaków
  2. Tragedia na Mazowszu. Ze studni wystawała dziecięca rączka. Wezwano policję
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: Onet / Wirtualna Polska