DDTVN. player.pl
Źródło: player.pl
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Listopada 2019

Prowadzący DDTVN sięgnął dna. Wyśmiewa się z osób, cierpiących na zaburzenia

Prowadzący DDTVN, Filip Chajzer, od kilku lat nie cieszy się dobrą, wizerunkową passą. Było już molestowanie w Azja Express, linczowanie dziennikarki i legitymizacja trzymania w domu dzikich zwierząt. Ostatnim "wyczynem", dokonanym w śniadaniówce, z pewnością dziennikarz nie poprawił swojej sytuacji.

Filip Chajzer wzbudza kontrowersje już od jakiegoś czasu. Większość swoich dotychczasowych, niechlubnych dokonań, prezentował na antenie TVN. Wspomnieć wystarczy sytuację, do której doszło w Azja Express. Dziennikarz, wraz z innymi uczestnikami show, miał za zadanie zmuszać do pocałunku napotkane na ulicy osoby. Sytuację, w kontekście molestowania i przekraczania granic, opisała jedna z polskich dziennikarek. Niebawem jej wizerunek znalazł się na Instagramie Chajzera.

- Poznajcie. To Pani Helena Łygas. Pani Helena na łamach portalu wp.pl napisała artykuł pod tytułem "Żenujące zachowanie Chajzera. Stacja pogrążyła się pokazując, jak molestuje kobiety". Obok moje zdjęcie. Pani Heleno. To samo zadanie realizowało 10 osób. W tym kobiety, które całowały panów, ale rozumiem, że to już nie jest molestowanie. Domyślam się, że wybranie sobie do linczu mojej skromnej osoby (standard grupy wp) miało zapewnić klikalność Pani "dzieła". Nie przyznaje się do molestowania kobiet i wypraszam sobie to żenujące oskarżenie. Życzę powodzenia i sukcesów w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym. Całuję - podpisał zdjęcie Chajzer.

Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. RozpaczTaką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. RozpaczCzytaj dalej

Kolejny raz dziennikarz naraził się opinii publicznej, kiedy w prowadzonym przez niego Dzień Dobry TVN, gościły małpki kapucynki. "Dziabnęła mnie małpa jedna. Komu komu kapucynkę na chatę?" - podpisał na swoim Instagramie zdjęcie, przedstawiające omawianą sytuację. Chajzera skrytykowała nawet jego koleżanka po fachu, Kinga Rusin.

- Filip, to jest mega smutne. I nie chodzi tylko o ugryzienie. Ubieranie dzikich zwierząt w ludzkie ciuchy, trzymanie ich w domach, klatkach, robienie z nich zabawek ku uciesze gawiedzi jest nie tylko działaniem wbrew naturze, ale też zwykłym barbarzyństwem. Promocja takich zachowań doprowadza do tego, że z naturalnego środowiska »odławiane« są młode osobniki, odrywane siłą od matek (te są często zabijane), ranione, okaleczane, torturowane, zmuszane do zachowań niezgodnych z ich instynktami. Jest popyt, jest podaż - napisała dziennikarka.

Wygląda na to, że Chajzer niewiele się nauczył.

DDTVN: Chajzer po raz kolejny zachowuje się niewłaściwie

Tematem, prowadzonego przez Filipa Chajzera programu, były ataki paniki - jeden z objawów, charakterystyczny dla szeregu zaburzeń psychicznych. Te, jak wielokrotnie podnoszono, chociażby w przypadku akcji "Nie świruj - idź na wybory", nie są powodem do kpin a ich stygmatyzacja prowadzi do pogłębiania się problemu. W studio gościła, znana z innych programów TVN psycholog, Maria Rotkiel.

Chajzer postanowił jednak w czasie rozmowy z psycholog zasymulować atak paniki. Rozpiął koszulę, złapał się za serce i położył na siedzeniu.

- Filip Chajzer, prowadzący najpopularniejszy program śniadaniowy w Polsce, wyśmiewa na wizji choroby psychiczne i udaje „atak paniki”, żenujące i obrzydliwe - brzmi jeden z komentarzy na Twitterze.

- Osób, które borykają się ze stanami lękowymi i paniką, jest coraz więcej. Chorzy powinni dostać maksymalne wsparcie, a otrzymali wykluczenie i stygmatyzowanie. @DDTVN właśnie osiągnęło dno dna - dołączyła się Magda Ogórek.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Używasz kostek rosołowych? Już nigdy z nich nie skorzystasz, gdy dowiesz się, czym naprawdę są

2. Zamach w Londynie. Mamy nagranie niepokojącego zachowania policji

3. Dostaliście już pensje za listopad? Rzesze Polaków z niższymi kwotami. "Wchodzę na konto, a tam 1,5 tys. mniej"

4. "Stałam się ofiarą". Była żona Wiśniewskiego w końcu przerwała milczenie

5. Były polski prezydent pobiera olbrzymią emeryturę. Ujawniono kwoty

6. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy