Dawid Podsiadło. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Października 2020

Dawid Podsiadło nie szczędził przykrych słów. Załamany obecną sytuacją, nie ma siły

Wiele gwiazd wypowiedziało się w sprawie wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Głośno sprzeciwiło się wiele celebrytek, potok gorzkich słów wypowiedział również oburzony sytuacją Dawid Podsiadło. Zazwyczaj łagodnie nastawiony wokalista postanowił jasno i wyraźnie podkreślić swoje stanowisko.

Zamieścił on na swoim Facebooku krótki, treściwy wpis, w którym z niesmakiem skomentował decyzję Trybunału.

Kaczyński uciekł do Morawieckiego? Protestującym to nie umknęło, właśnie zmierzają, aby go spotkaćKaczyński uciekł do Morawieckiego? Protestującym to nie umknęło, właśnie zmierzają, aby go spotkaćCzytaj dalej

Dawid Podsiadło: walczcie z wirusem, nie z kobietami

Muzyk już wcześniej głośno wypowiadał swoje poglądy. Podczas tegorocznego Męskiego Grania wraz z innymi koncertującymi wsparł społeczność LGBT, nie tylko rozwijając za swoimi plecami tęczową flagę, ale również wplatając w swoją piosenkę "Trofea" słowa "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny..." o Kindze Dudzie, która tuż po kampanii prezydenckiej wzywała do szacunku dla nieheteronormatywnych.

Teraz Podsiadło włączył się w protesty, pisząc na swoim Facebooku krótki apel do rządzących:

- "Trudno mi od wczoraj znaleźć właściwe słowa, bo do głowy przychodzą tylko te niecenzuralne. Poniższe napisałem już kilka miesięcy temu, ale nic innego nie przychodzi mi teraz do głowy. Walczcie z wirusem, nie z Kobietami!" - apelował.

Screen z Facebooka Dawida Podsiadły

Inne gwiazdy też wspierają protestujących

Inne gwiazdy również wspierają protestujących. Najbardziej widowiskowo zachowała się Małgorzata Rozenek-Majdan, która nie szczędziła Jarosławowi Kaczyńskiemu gorzkich słów. "Kiedy Was rozliczymy" - pisała, a i tak było to najłagodniejsze zdanie w długiej tyradzie.

Race, butelka wody, zaczynają się dantejskie sceny pod domem Kaczyńskiego. Strajk kobiet na ŻoliborzuRace, butelka wody, zaczynają się dantejskie sceny pod domem Kaczyńskiego. Strajk kobiet na ŻoliborzuCzytaj dalej

Swoje oburzenie wyraziły również Joanna Koroniewska, Katarzyna Zielińska, Edyta Pazura, Paulina Młynarska, Magdalena Cielecka, Karolina Korwin Piotrowska, Martyna Wojciechowska czy Barbara Kurdej-Szatan. Również Julia Wieniawa, która bierze udział w tegorocznej edycji "Tańca z gwiazdami", postanowiła w odpowiedzi na słowa jurora, Michała Malitowskiego odpowiedzieć, że "siła jest kobietą".

W bardzo emocjonalnym wpisie problem pokazała również Olga Frycz, która postanowiła powspominać swoją ciążę. Jak skomentowała na początku, przeszła ją łatwo, ale niektóre kobiety nie miały, nie mają lub nie będą miały takiego szczęścia.

- "Byłam pod opieką najlepszych lekarzy, miałam możliwość wykonywania dodatkowych kontrolnych badan USG i płatnych genetycznych nieinwazyjnych badań prenatalnych, o których w Polsce kobiety często nawet nie wiedzą albo zaciągają na ich wykonanie kredyty (koszt to ok. 3 tys. zł)" - pisała.

O wyroku Trybunału Konstytucyjnego wypowiedziała się, nie kryjąc zdumienia i złości:

- "Nie wierzyłam do końca, że w środku okrutnej pandemii ktoś po cichu to zmieni. Że w ten sposób będzie znęcać się nad kobietami".

Pilne orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy jest emitowane, pod domem Kaczyńskiego trwa gigantyczny protestPilne orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy jest emitowane, pod domem Kaczyńskiego trwa gigantyczny protestCzytaj dalej

- "Mając zdrową córkę, która na świat przyszła ze względu na jej i moje bezpieczeństwo poprzez cesarskie cięcie nie jestem w stanie pojąć, jakim trzeba być potworem i sadystą, żeby zmuszać kobiety do porodu martwego dziecka, żeby skazywać kobiety na traumę na całe życie, żeby kazać jej patrzeć na pozbawione organów, zdeformowane, martwe dziecko" - możemy przeczytać we wpisie aktorki. Na końcu dodała: - "Współczuje ogromnie wszystkim tym kobietom, które dokonywać będą aborcji nielegalnie w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. I współczuje tym dziewczynom, które już są mamami i które zachodząc w kolejną ciążę w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu staną przed najcięższym wyborem".

Również mężczyźni popierają działania protestujących - wśród nich są Michał Piróg, Kuba Wojewódzki i Mateusz Damięcki.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

źródło: [teleshow.wp.pl][plejada.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pełnomocnik rządu się wygadał. Wielu łapie się za głowy, chodzi o podróże Polaków
  2. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słów