Dariusz Piontkowski egzaminy. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Kwietnia 2020

Kluczowe informacje dla tysięcy uczniów i rodziców. Wiemy, jak będą wyglądały tegoroczne egzaminy

Dariusz Piontkowski, minister edukacji, zajął stanowisko w sprawie tegorocznych egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Jak będą wyglądały i czego mogą spodziewać się uczniowie? Czy konieczne będą maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe? Jest odpowiedź szefa resortu.

Egzaminy maturalne mają rozpocząć się 8 czerwca, a egzaminy ósmoklasisty 16 czerwca. Matura w tym roku odbędzie się wyłącznie w formie pisemnej, bez części ustnej. A jak będzie wyglądał przebieg egzaminów i czego mogą spodziewać się uczniowie? Co z maseczkami?

- Nie widzę powodu, żeby ósmoklasiści i maturzyści musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminów - podkreślił w czwartek podczas konferencji prasowej w KPRM Dariusz Piontkowski, szef MEN.

Agata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałAgata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski zajął stanowisko w sprawie tegorocznych egzaminów. Jak będą wyglądały?

Szef resortu podczas dzisiejszej konferencji prasowej odpowiedział na pytanie dziennikarzy, jak wyglądają przygotowania do egzaminów oraz czy będą one odbywały się w reżimie sanitarnym, z zastosowaniem maseczek ochronnych i rękawiczek. Polityk uspokoił, że na dzień dzisiejszy nie widzi takiej potrzeby. Zaznaczył jednak, że prowadzone są obecnie przygotowania, mające na celu zapewnienie możliwie najwyższego stopnia bezpieczeństwa zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Podkreślił, że reżim sanitarny będzie obowiązywał w dotarciu do budynku szkoły i podczas dotarcia do sali egzaminacyjnej, wówczas z koniecznością zastosowania maseczek, co obowiązywać będzie wszystkich, jednak nie w czasie pisania egzaminów. Minister dodał także, że przy wejściu do każdej szkoły powinien stać płyn do dezynfekcji rąk.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WP
2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje

- Przygotowujemy w tej chwili szczegółowy harmonogram i sposób organizacji egzaminów. Niedługo wyjdą odpowiednie rozporządzenia i zarządzenia dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - powiedział minister edukacji.

- Gdy uczeń usiądzie już w ławce to wówczas jego poprzednik będzie do niego odwrócony plecami, nie będzie z nim rozmawiał, bo to są przecież egzaminy pisemne, a nie ustne, więc na dzień dzisiejszy ja nie widzę powodu, żeby uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu - poinformował Piontkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  2. EBC: Z ważnym komunikatem dla wszystkich. Odetchniesz z ulgą
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Zapytali Szumowskiego o szczegóły wakacji. Ogromne rozczarowanie dla setek tysięcy Polaków