Dariusz Piontkowski poinformował o nowych obostrzeniach. (zdj. Il. ) ; WTVŹródło: (zdj. Il. ) ; WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Maja 2020

Dariusz Piontkowski wreszcie ujawnił nowe obostrzenia. Każdy rodzic powinien je poznać przed wakacjami

Dariusz Piontkowski zabrał głos w sprawie wakacji. Wielu rodziców wreszcie może zapoznać się z najnowszymi przepisami. Minister edukacji przedstawił je za pomocą oficjalnego komunikatu swojego resortu. Wskazuje, że celem wdrożenia nowych obostrzeń jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

W dobie koronawirusa Prawo i Sprawiedliowść zmuszone było do wprowadzenia najróżniejszych ograniczeń. Zamrożenie Polskiej gospodarki przyczyniło się do gigantycznego kryzysu gospodarczego w naszym kraju. Zamknięte szkoły, upadające zakłady pracy czy dramat służby zdrowia to tylko wierzchołek góry lodowej. Dziś, dzięki poprawie sytuacji epidemiologicznej, możemy stopniowo wracać do tak zwanej normalności. Dariusz Piontkowski postanowił stworzyć zasady, które umożliwią młodzieży wakacyjny wypoczynek.

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski przerwał milczenie w sprawie nadchodzących wakacji

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało mediom informacje w sprawie sposobu organizacji wakacyjnego wypoczynku. Ma on dotyczyć dzieci i młodzieży. Chcąc zminimalizować ryzyko kontaktu z koronawirusem, wdrożyli kolejne obostrzenia. Rodzice będą zmuszeni do wystosowania specjalnego oświadczenia. Mają zadeklarować w nim, że u uczestnika wyjazdu nie występują objawy żadnej choroby zakaźnej. Swój udział w najnowszych wytycznych miał Główny Inspektorat Sanitarny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Boję się o życie Marka Niedźwieckiego”. Bardzo niepokojące słowa dziennikarza, o co chodzi?
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Dariusz Piontkowski przekazał, że opiekunowie swoich pociech będą zobowiązani do podania konkretnych informacji. Muszą poświadczyć, że w miejscu ich zamieszkania nie było osoby, która przebywała na kwarantannie. W ciągu 14 dni od wyjazdu nieletniego nie mogło dojść też do jego kontaktu z osobą zakażoną. W okresie wypoczynkowym dzieci będą musiały być wyposażone w maseczki. Mają one zakrywać nos oraz usta osób, korzystających z licznych ofert wakacyjnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News