Dariusz Piontkowski i Ministerstwo Edukacji Narodowej zabrali głos w ważne sprawie.. (zdj. Il. ) ; Prawo i Sprawiedliwość/FlickrŹródło: (zdj. Il. ) ; Prawo i Sprawiedliwość/Flickr
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Czerwca 2020

Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września

Dariusz Piontkowski podjął pilne decyzje., które dotyczą wielu rodzin. Wiemy, kiedy najprawdopodobniej uczniowie i uczennice wrócą do szkół. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało konkretne daty. Jak będzie funkcjonowało życie w ławkach szkolnych po pandemii koronawirusa?

Zagrożenie epidemiologiczna wymusiło na rządzie Zjednoczonej Prawicy poważne i radykalne zmiany. Na kilka miesięcy zawieszono działalność palcówek edukacyjnych. Zarówno w szkołach, jak i na uniwersytetach wszelkiego rodzaju zajęcia prowadzone są za pomocą internetu. Od tego czasu krążyły liczne spekulacje na temat terminu powrotu młodzieży do szkół. Część mediów sugerowało, że od września nauczanie nadal będzie prowadzone w formie elektronicznej. Pogłoski w tej sprawie postanowiło skomentować Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Andrzej Duda nie mógł spodziewać się podobnego przywitania w USA. Szykuje się ogromny protest, zaskakujące doniesieniaAndrzej Duda nie mógł spodziewać się podobnego przywitania w USA. Szykuje się ogromny protest, zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski: Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało otwarcie szkół

Przedstawiciele Rady Ministrów postanowili przerwać milczenie. W rozmowie z Polską Agencją Prasową oraz RMF FM wyjaśnili, kiedy dojdzie do wznowienia prac placówek oświatowych. - Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych od września. Jednocześnie pracujemy nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, jako uzupełnienie tradycyjnych metod pracy - zadeklarowała Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Rodzina Królewska wkrótce się powiększy? O wielkim szczęściu piszą zagraniczne media

Dariusz Piontkowski wraz Ministerstwem Edukacji Narodowej nie pozostawiają złudzeń. Wiele wskazuje na to, że nowy rok szkolny rozpocznie się w trybie stacjonarnym. - W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych - dodała Ostrowska dla PAP i RMF FM.

Przedstawicielka resortu edukacji opowiedziała też o rozwijaniu metod nauczania zdalnego. - Rozwijamy platformę edukacyjną epodreczniki.pl, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Wprowadzamy nowe funkcjonalności tak, aby dostosować to narzędzie do potrzeb szkół. Informacje o udostępnieniu platformy i o możliwości jej wykorzystywania były przekazywane szkołom już od września 2019 r. Wykorzystywanie platformy epodreczniki.pl i zgromadzonych na niej zasobów zostało też uwzględnione w projekcie Lekcja:Enter, w ramach którego do 2023 roku zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli - tłumaczyła Ostrowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie tylko koronawirus. Nad Bałtykiem naszemu zdrowiu grozi jeszcze jedno niebezpieczeństwo
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Polskim lekarzom grozi kara więzienia za niesienie pomocy. Skandaliczna sytuacja

Źródło: [RMF FM/PAP]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News