Dariusz Piontkowski podjął decyzję.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 20 Maja 2020

Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów

Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję ws. tegorocznych matur. Jak się bowiem okazało, część uczniów, której w zeszłym roku nie udało się zdać konkretnego egzaminu, nie będzie musiała do niego podchodzić. Zamiast tego otrzymają po prostu świadectwo dojrzałości.

Dariusz Piontkowski jako szef resortu edukacji narodowej odpowiada obecnie między innymi za zaplanowanie oraz zabezpieczenie tegorocznychmatur. Jak wiemy, MEN podjęło już decyzję o anulowaniu egzaminów ustnych, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko ewentualnych zakażeń w szkołach. Co jednak z uczniami, którzy mieli przystępować do tych testów po niezaliczeniu ich w zeszłym roku?

B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećB. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zabolećCzytaj dalej

Jak oficjalnie przekazano, część absolwentów szkół średnich nie będzie musiała tego robić. Od razu otrzyma za to świadectwo i zda całą maturę. Jednocześnie warto zaznaczyć, że tę grupę także obowiązują jednak pewne warunki. Przede wszystkim uczniowie, których dotyczy sprawa, musieli już zadeklarować chęć ponownego podejścia do egzaminu w tym roku.

Dariusz Piontkowski podjął kolejną decyzję ws. matur

- Otrzymają oni świadectwo dojrzałości, jeżeli we wcześniejszych latach z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej mieli co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania oraz przystąpili do części pisemnej egzaminu maturalnego z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego - zapisano w rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza
2. Ile zarabia Magdalena Ogórek? Kwoty robią naprawdę olbrzymie wrażenie

Co z tymi, którzy nie zaliczyli innego przedmiotu pisemnego i nie uda im się zrobić tego także w roku bieżącym? Ta grupa uczniów będzie musiała niestety poczekać do roku przyszłego. Jeżeli jednak ich problemem jest jedynie kwestia matury ustnej, a dany absolwent spełnia wszelkie postawione przez MEN warunki, automatycznie zda maturę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowej
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. Ratunek dla wielu Polaków. Specjalna akcja, dzięki której spotkają swoich bliskich

Źródło: Radio ZET

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News