Dariusz Piontkowski przedstawił harmonogram egzaminów i rekrutacji. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Maja 2020

Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły daty

Dariusz Piontkowski przedstawił dziś harmonogram dotyczący egzaminów. – Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca – przekazał minister edukacji. Podano również terminarz rekrutacji.

Przekazane przez szefa MEN informacje były tygodniami oczekiwane przez uczniów oraz ich rodziców. Piontkowski zapowiedział dziś, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach od 16 do 18 czerwca. Jako termin dodatkowy ustalono zaś 7-9 lipca. Wyniki mają pojawić się wraz z końcem lipca, podaje TVP INFO.

Egzaminy maturalne rozpoczną się z kolei 8 czerwca. Te potrwają jednak, rzecz jasna, znacznie dłużej. Ostatni dzień matur zaplanowano na 29 czerwca.

Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracjaDoskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracjaCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski: "Listy na budynkach szkół oraz w internecie"

Minister edukacji potwierdził także, że tegoroczni maturzyści ze względów bezpieczeństwa zostaną zwolnieni z egzaminów ustnych. Termin dodatkowy dla tych uczniów, którym nie uda się zaliczyć egzaminu dojrzałości z jednego przedmiotu, przewidziano na dzień 8 września.

"Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia", czytamy na stronie tvp.info.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Tarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udać

Co więcej, Piontkowski przekazał także, że wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić: do 10 lipca – o świadectwo ukończenia szkoły; do 4 sierpnia – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy zakwalifikowanych kandydatów mają pojawić się 12 sierpnia. – Tradycyjnie zostaną wywieszone na budynku szkoły, ale ze względu na stan epidemii będą mogły być zawieszone na stronie internetowej – szkoły przekazał szef MEN, cytowany przez stronę internetową TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Video z Garwolina hitem sieci. Helikopter tankuje na stacji paliw
  2. Handel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związków
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wiceminister, maseczki i 7 funkcjonariuszy uzbrojonych po zęby. Sieć obiega zadziwiające zdjęcie, aż trudno uwierzyć
  6. Czarna plama na życiorysie Wojciecha Cejrowskiego. Nie wspomina fanom o wstydliwej sprawie

Źródło: tvp.info