Dariusz Piontkowski wakacje. Facebook / Newsweek PolskaŹródło: Facebook / Newsweek Polska
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 11 Maja 2020

Co z letnimi wyjazdami dzieci? Obozy się nie odbędą? Szczera odpowiedź ministra

Dariusz Piontkowski odniósł się do kwestii letnich wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Minister zapewnił, że rząd będzie pracował nad rozwiązaniami, które być może umożliwią organizację obozów i kolonii. Czy jest to jednak możliwe?

Minister Piontkowski wziął dziś udział w specjalnej konferencji prasowej, której głównym tematem okazało się zdalne nauczanie. W czasie odpowiadania na przesłane przez dziennikarzy pytania szef resortu edukacji narodowej odniósł się jednak także do kwestii letnich wyjazdów, organizowanych dla najmłodszych. Obozy oraz kolonie w dobie pandemii są bowiem poważnie zagrożone.

Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuZwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuCzytaj dalej

- Będziemy naturalnie rozmawiać o wakacjach dla dzieci. Resort rozmawia z organizacjami harcerskimi, ale też z organizatorami wypoczynku, czy da się ustalić normy takiego bezpieczeństwa sanitarnego, które pozwoliłoby zorganizować obóz lub kolonię - przekazał Piontkowski.

Dariusz Piontkowski o letnich wyjazdach dzieci i młodzieży

Minister podkreślił, że w przypadku szybkiego odmrażania gospodarki być może podobne wyjazdy będą możliwe. Na ten moment prawdopodobieństwo w tej kwestii nie jest jednak wysokie, a sam Piontkowski nie jest w stanie złożyć żadnego konkretnego zobowiązania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2.Polacy ruszyli po gotówkę. Padł rekord

- Jeżeli uda nam się wypracować jakieś wspólne stanowisko, będziemy wtedy rozmawiali z ministrem zdrowia i być może uda się w jakiejś formule takie obozy czy kolonie zorganizować. Ale w tej chwili jeszcze nie jestem pewny, czy będzie to możliwe. Będziemy próbowali rozmawiać na ten temat - podkreślił minister edukacji narodowej.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Nie żyje młody motocyklista
    3. Tomasz Lis w mocnych słowach o wyborach. Dotyczy życia jego dzieci
    4. Czy przysługuje Ci świadczenie postojowe? Można je uzyskać w następujący sposób
    5. "Wyeliminujemy się sami". Mocne słowa eksperta profilaktyki zakażeń o kontrowersyjnych wypowiedziach celebrytów
    6. Chiny zablokowały całe miasto przez koronawirusa. Nagły powrót, najwyższy stopień zagrożenia

Źródło: Gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News