Dariusz Piontkowski. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Maja 2020

“Zagrożenie epidemiczne mniejsze niż w sklepie”. Ważne słowa ministra do tysięcy uczniów

Dariusz Piontkowski uspokaja wszystkich obawiających się zachorowań wśród podchodzących w tym roku do egzaminów. Zdaniem szefa MEN ryzyko jest niewielkie.

Epidemia koronawirusa SARS-Cov-2 doprowadziła do zamknięcia szkół w połowie marca tego roku. Od tego czasu lekcje mają być prowadzone zdalnie. Zdecydowano również o przesunięciu części pisemnej egzaminu maturalnego na czerwiec. Całkowicie odwołana została część ustna.

Pilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowaPilny apel służb medycznych do Polek i Polaków. Liczy się każda pomoc, reakcja musi być natychmiastowaCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski uspokaja

Spore obawy co do bezpieczeństwa przeprowadzenia egzaminów wyrażają zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Martwią się, czy stłoczenie w na stosunkowo małej przestrzeni nie przyczyni się do rozprzestrzenienia wirusa. Te obawy stara się studzić minister edukacji. - Zagrożenie epidemiczne w trakcie matury jest mniejsze niż np. podczas zakupów w sklepie - napisał szef MEN na Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Minister Łukasz Szumowski nie ma złudzeń. Dwie epidemie w Polsce jednocześnie mogą wystąpić jesienią
2. Nowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późno

Egzaminy mają zostać przeprowadzone w całkowicie nowym reżimie sanitarnym: - Wkrótce będą przygotowane szczegółowe wytyczne dla dyrektorów, w jaki sposób przygotować się do przeprowadzenia egzaminów, m.in. rekomendacje dot. odległości między uczniami i dezynfekcji - poinformowała w czwartek rzecznik MEN Anna Ostrowska. - W tej chwili arkusze do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego zostały wydrukowane, popakowane w pakiety oraz zapakowane w paczki zgodnie z zamówieniem, które Centralna Komisja Egzaminacyjna otrzymała ze szkół. Pakiety czekają w bezpiecznym miejscu na wysyłkę, zgodnie z ogłoszonym harmonogramem - mówiła.

Maturzysta będzie musiał przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego oraz z matematyki na poziomie podstawowym, dodatkowo wprowadzono wymóg przystąpienia do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdaje się na poziomie rozszerzonym. Rozpoczęcie matur planowane jest na 8 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oszałamiające wyniki badań. Niewyobrażalna liczba mieszkańców Krakowa przeszła już koronawirusa
  2. Kradł elektryczne hulajnogi i rozkładał je na części. Próbował okłamać policjantów, wszystko się wydało
  3. Skończyła Ci się ważność paszportu? Urzędnicy nie pozwolą złożyć Ci wniosku, będą zadawali pytania
  4. Duży protest w samym centrum stolicy. Kierowcy zablokowali ruch, o co chodzi?
  5. Popularny tygodnik radził chorym na depresję ciążę na poprawę humoru. Opublikował obraźliwą grafikę, teraz się tłumacz
  6. Wielkie zmiany w Wuhan. Nagrania wyciekły do sieci, widać wszystko

Źródło: Polskie Radio

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News